Субота, 04 липня 2020

Голова ПМВ семінаристам Івано-Франківська: Не бійтеся бути новаторами

Вівторок, 18 лютого 2020 22:46

Не бійтеся бути новаторами. Правда Господня незмінна, але методи, як її донести, ми мамо право обирати. Про це заявив Голова ПМВ владика Степан Сус під час зустрічі з вихованцями Івано-Франківської Духовної семінарії. Зустріч, у якій також взяли участь працівники ПМВ о. Андрій Гах і о. Роман Ільницький та ректор семінарії прот. Роман Микієвич, відбулась у рамках традиційних відвідин ПМВ всіх семінарій УГКЦ для плекання місійного духу та інформування про сучасні потреби для служіння.

«Наша Церква не є закрита сама в собі. Хто хоче розвиватися, зростати, бути ефективним - має не боятися виходити із зони власного комфорту. Основна ціль перебування у семінарії - навчитися служити Богові та людям. І протягом всього життя, всього вашого служіння ви бути вчитися виходити за межі власного комфорту, за межі власних парафій», - зазначив владика Степан, звертаючись до семінаристів.

Єпископ підкреслив, що Церква XXI століття має бути мобільна, гнучка і реагувати на всі виклики сьогодення. «На мою думку, концепція капеланського служіння - йти до людей, бути з ними, з ними працювати, бути відкритими. Першим капеланом був Ісус Христос. Він не сидів у синагозі і не казав: «Ходіть всі сюди - Я є ваш Вчитель». Він йшов до людей - і ми так само маємо робити», - наголосив Голова ПМВ.

Розповідаючи про діяльність ПМВ, владика відзначив, що на сьогодні відділ опікується українцями у різних куточках світу – в Європі, Азії і Африці, де ще немає ієрархічних структур УГКЦ.

«Є багато місць, де українці чекають на свого душпастиря. Ми щойно їхали до вас і зателефонували з Тенеріфе. Є українці, але немає української Церкви і школи. Просять священника», - розповів єпископ.

«Я вас заохочую, щоби під час перебування у семінарії ви справді думали над тим, що ви можете зробити для нашої Церкви, які ще є прогалини у нашому душпастирстві, що ми можемо особливого запропонувати нашій Церкві в XXI столітті – підходи, методи. Не бійтеся бути новаторами. Правда Господня незмінна, але методи, як її донести, ми мамо право обирати», - підкреслив Голова ПМВ.

Своєю чергою о. Андрій Гах презентував діяльність ПМВ, географію душпастирства, розповів про напрями і особливості праці. Зокрема про проведення спецкурсу для семінаристів передостаннього року навчання, який ПМВ щорічно організовує, щоби ознайомити майбутніх душпастирів з можливостями і особливостями служіння для вірних УГКЦ за межами України. А також про духовно-формаційні семінари для священників-місіонерів та Форуми мігрантів УГКЦ.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: