Субота, 04 липня 2020

Владика Степан Сус семінаристам: Ми маємо виховувати у собі свідомість відповідальності за нашу Церкву

Вівторок, 18 лютого 2020 20:02

Голова ПМВ владика Степан Сус зустрівся з вихованцями Дрогобицької Духовної семінарії і розповів про сучасні душпастирські потреби у країнах, якими опікується Пасторально-міграційний відділ, і вимоги до майбутніх кандидатів на служіння.

«Ми надзвичайно приємно бути з вами, бачу багато знайомих обличь. Ваша семінарія – перша, з якої ми розпочали традиційні зустрічі Пасторально-міграційного відділу з семінаристами, - зазначив Голова ПМВ. - Наше головне завдання - забезпечити душпастирями наших вірних. Це не легко зробити. Для цього священникам потрібні мінімальні знання відповідної іноземної мови, вони мають бути готові до багатьох викликів і швидкої адаптації. Ми працюємо над тим, щоби допомогти нашим священникам бути добре прийнятими в новому місці і мати належну опіку».

Він відзначив, що на сьогодні існує потреба у священниках у Чехії, Словаччині, Південно-Африканській Республіці, Лівані, Іспанії та деяких інших країнах.

«УГКЦ - це місійна церква. Ми не обмежуємося межами Галичини чи України, а стараємося бути там, де є наші вірні. Сьогодні географія нашої Церкви є унікальна. Ми маємо 4 парафії китайців, які моляться англійською, але нашу Літургію. Для них служить отець єзуїт з Ванкувера. І ці спільноти збираються у Гонконзі і Ванкувері. Вони могли би бути буддистами, але стали греко-католиками. Деякі з них навіть носять вишиванки. Це є феномен. Отже є якась особлива атмосфера в нашому способі життя і служінні, що люди, які часто не є українцями, хочуть стати греко-католиками і дотримуватися нашого обряду», - розповів владика Степан.

«Метою нашої зустрічі не є відкриття віз для вас і ми зараз нікого не повеземо в Ліван, ОАЕ чи Португалію, - хоча це б був гарний досвід, - зауважив єпископ. - Але вийшовши з семінарії і за кілька років ставши священниками, ви повинні відчувати відповідальність за свою Церкву. Я тривалий час очолював Гарнізонний храм у Львові. Відчував себе у зоні комфорту, але в один момент зателефонували і сказали, що Синод Єпископів і Папа Франциск вирішили, що ви маєте бути єпископом і йти до Києва. І я, не вагаючись, пішов далі. Я вчуся бути єпископом. Ми маємо виховувати у собі свідомість відповідальності за нашу Церкву. І якщо хтось з вас сумніватиметься, чи потрібні ви Церкві, якщо після закінчення семінарії відчуватимете, що щось не так, чи стикатиметься з багатьма викликами – телефонуйте до мене, я постараюся всіх вислухати і ми обов’язково знайдемо, кудись вас можна залучити, щоби ви всі змогли зреалізувати себе у Церкві», - закликав владика Степан семінаристів.

У зустрічі також взяли участь працівники ПМВ о. Андрій Гах та о. Роман Ільницький, які презентували свій напрямок роботи у відділі.

«Наш відділ був створений, щоби найперше охопити духовною опікою наших вірних, які виїхали за кордон, переважно у країни Європи – Іспанія, Португалія, Греція, Італія. Щоби наші люди не розчинялися в тих країнах, ми хотіли згуртувати наших вірних, почали думати про можливість творення громад, шукати місця богослужінь, - розповів Секретар ПМВ о. Андрій Гах. - Світлої пам’яті отець Василь Поточняк був один з перших ініціаторів такого душпастирства в Італії і був першим координатором для українців Італії. Він їздив по містах, шукав наших людей, створював громади. Як наслідок, сьогодні в Італії маємо екзархат, понад 100 парафій і близько 60 священників».

Він підкреслив, що завдання ПМВ – дбати про духовну опіку наших вірних, які перебувають у тих країнах, де немає ієрархічної структури УГКЦ.

«Люди в багатьох країнах спраглі почути Боже Слово. Вони часто мають матеріальне, але не мають духовного. І шукають. Ви не маєте думати про проблеми, де жити, що їсти, як утримати сім’ю, головне – бажання послужити Церкві і людям, щоби ми стали носіями Божої благодаті там, де цього потребує Церква», - звернувся о. Андрій до вихованців Дрогобицької семінарії.

Зустріч відбулась у рамках традиційних відвідин ПМВ всіх семінарій УГКЦ для плекання місійного духу та інформування про сучасні потреби для служіння.

Також у Дрогобичі Голова ПМВ владика Степан Сус зустрівся з владикою Ярославом Прирізом, Єпископом Самбірсько-Дрогобицьким. Владика Степан подякував за душпастирів з єпархії, які несуть своє служіння для вірних УГКЦ там, де ще немає структур нашої Церкви, і поділився планами щодо розвитку праці відділу. Єпарх Самбірсько-Дрогобицький подякував за візит та служіння владики і висловив готовність і надалі всіляко сприяти праці ПМВ.

 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: