Вівторок, 29 вересня 2020

Українці Угорщини вшанували пам’ять жертв Голодоморів

Неділя, 24 листопада 2019 17:49

Українська громада Угорщини вшанувала пам’ять жертв Голодоморів. День пам’яті розпочався з Божественної Літургії на парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті. Після молитви відбувся концерт-реквієм за участю хору «Новус». До присутніх в церкві звернувся душпастир для українців грекр-католиків Угорщини о. Дам’ян Габорій, який нагадав слова Папи Івана Павла ІІ: «Голодомор вийшов за межі тільки одного українського народу і торкнувся всіх сфер людського існування».

Потім на площі терору, де розташований пам’ятник жертвам Голодомору, відбулася панахида. До присутніх учасників звернулися від імені Світового Конгресу Українців Ярослава Хортяні, голова Європейського Конгресу Українців.

У заході взяли участь члени громади, члени Товариства української культури в Угорщині, члени українського Товариства в Угорщині «Нова Хвиля», депутати Столичного самоврядування українців в Угорщині, українських самоврядувань IV, IX, VII районів Будапешта, українських самоврядуванань із Мішкольц, Дебрецен, Ирд та інших угорських міст.

На завершення відбулося покладання вінків та колосків.

За матеріалами пресслужби УГКЦ в Угорщині

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: