Субота, 04 липня 2020

У Будапешті розпочалося навчання в церковній Рідній школі

Понеділок, 23 вересня 2019 11:28

У суботу, 21 вересня, у свято Різдва Богородиці, в українській церковній Рідній школі в Будапешті стартував навчальний рік. День розпочався з Божественної Літургії на парафії Покрови Богородиці УГКЦ, в якій взяли участь вчителі та діти з батьками. Після Богослужіння учні школи отримали благословення на навчальний рік від душпастиря для українців греко-католиків Угорщини о. Дам’яна Габорія.
"Рідна школа в Будапешті була створена УГКЦ в Угорщині та діє під патронатом українського центру кардинала Гузара в Угорщині. Це вже другий навчальний рік нашої школи. Цього року для української громади було запропоновано навчальну програму для дітей від першого до одинадцятого класу. В історії української громади в Угорщині вперше є можливість українським дітям різної вікової категорії систематично навчатися за програмою, подібною до тієї, яка діє в Україні", - зазначив о. Дам’ян.

Керівник Українського центру кардинала Гузара Уляна Княгінецька зауважила, що наразі навчання проходитиме по суботах. Водночас в майбутньому планується створити повноцінну українську школу, де діти матимуть нагоду кожного дня вивчати рідну мову, історію та традиції.

За словами адміністратора школи Олени Бескоровайної, навчання проходитиме з 9.00 до 14.00, а потім за розкладом у школярів передбачені різноманітні гуртки до 17.00. В рамках навчального процесу діти мають такі предмети: українська мова та література, історія України, «я досліджую світ», «я у світі», катехизація, спів. Крім того, Українська Асоціація Федерації Католицьких Скаутів Європи проводитиме навчання скаутського мистецтва.

За матеріалами пресслужби УГКЦ в Угорщині

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: