Четвер, 09 квітня 2020

Цьогорічна проща родин мігрантів Самбір-Зарваниця проляже через Івано-Франківськ

Четвер, 04 липня 2019 16:30

Протяжність цьогорічної прощі «Самбір-Зарваниця» сягне 300 км, а пройде духовний похід таким маршрутом: 2 серпня – Самбір-Черхава-Попелі; 3 серпня – Орів-Нижня Стинява (Львівщина); 4 серпня – Тинява-Болехів-Долина; 5 серпня – Брошнів-Осада-Брошнів-Новиця; 6 серпня – Завій-Посіч-Івано-Франківськ; 7 серпня – Клубівці-Нижнів (Прикарпаття); 8 серпня – Монастирська-Бучач; 9 серпня – Білявинці-Зарваниця (Тернопілля). Про це вирішив організаційний комітет прощі під час наради в Івано-Франківську. 

Захід розпочався з молебня, який відслужив священник Київської архиєпархії, духівник прощі о. Антон Борис.

«Цьогорічна проща, на мій погляд, особлива тим, що ми вперше всі теми катехизм присвячуємо безпосередньо молитві як спілкуванню з Небесним Отцем і її ролі в житті християнина. У часі попередніх прощ ми більше уваги приділяли наукам про сім’ю і родину та біблійному навчанню. Тож чимало часу займає власне підготовка до прощі, адже щороку ми вибираємо і погоджуємо з парафіями та їхніми духівниками новий десятиденний маршрут теренами трьох областей – Львівською, Івано-Франківською і Тернопільською. Проща «Самбір-Зарваниця» не має аналогів в Україні. Упродовж десяти діб сотні паломників моляться за Україну, родини українських заробітчан, українські сім’ї, своїх рідних і близьких та всіх потребуючих молитовної опіки. Це паломництво – важка дорога повернення українських мігрантів додому», - зазначив о. Антон.

У нараді взяли участь: духовний провідник прощі о. Антон Борис, керівник прощі Людмила Пушкар, координатор Галина Заячкевич, відповідальний за маршрут Андрій Бобак, скарбник Ярослав Карпінець, шеф-кухараСвітлани Савшак, відповідальні за служіння осіб духовного походу Тарас Шеремета, Маркіян Серединський, представники спільноти колишніх заробітчан Італії «Пієта» міста Івано-Франківська Оксана Пронюк і Ольга Шкляр та ін.

Нагадаємо, цьогорічна XIV піша проща мігрантів та їх родин Самбір-Зарваниця, яка проходить під патронатом Пасторально-міграційного відділу, триватиме з 2 по 11 серпня 2019 року. Духівником прощі Голова ПМВ владика Йосиф Мілян призначив священника Київської архиєпархії о. Антона Бориса. Тема цьогорічного паломництва – «Коли ви молитесь».

Засновником прощі мігрантів і її багаторічним духовним провідником був світлої пам’яті о. Василь Поточняк. Востаннє проща Самбір-Зарваниця пролягала Івано-Франківськом 2012 року під духовним провідництвом о. Василя.

За інформацією інтернет-ресурсу газети Галичина

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: