Четвер, 04 червня 2020

Великдень на парафії УГКЦ у Будапешті святкували близько 400 українців

П'ятниця, 03 травня 2019 13:01

Українська громада Угорщини традиційно відсвяткувала Великдень в Будапешті на парафії Покрови Богородиці УГКЦ.

Великодній день розпочався з Пасхальної утрені, яку своїм співом прикрасили вихованці Львівської греко-католицької семінарії.  А Великодня Літургія прозвучала в супроводі місцевого хору «Новус» та братів–семінаристів. Воскресну молитву очолив священик для українців греко-католиків Угорщини о. Дам’ян Габорій у співслужінні з настоятелем угорського римо-католицького храму святої Єлизавети о. Томашем. На завершення Літургії отець Дам’ян прочитав Великоднє послання  Блаженішого Святослава, привітав присутніх в церкві з Воскресінням Христовим та подякував усім, хто спричинився до організації святкування.

Після Богослужіння діти церковної школи ім. кардинала Любомира Гузара в Будапешті представили великодній концерт. А потім на відомій туристичній вулиці Ваці біля церкви відбувся чин освячення Великоднього кошика.

У Великодньому богослужінні взяли участь близько 400 осіб. На Пасхальну Літургію до Будапешта українці приїхали з цілої Угорщини.

Як зазначила Ярослава Хортяні, ініціатор створення української релігійної громади греко-католиків в Будапешті та член пасторальної ради при парафії: «Кожного року наша громада зростає. Це вперше така велика кількість українців взяла участь у Великодніх богослужіннях».

За інформацією прес-служби УГКЦ в Угорщині 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: