Четвер, 09 квітня 2020

У Братиславі Великоднє Богослужіння вперше відбулося українською мовою

Середа, 01 травня 2019 18:48

У Великодню неділю, 28 квітня 2019 року, у храмі Святої Розалії, що в районі Ламач міста Братислава, уперше за останні десятиліття відбулося Пасхальне богослужіння українською мовою для вірних УГКЦ, які проживають у столиці Словаччини та околицях. Святкова Літургія українською здійснилася на прохання та з благословення голови Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владики Йосифа Міляна та з дозволу місцевого єпископа Братиславської єпархії ГКЦ у Словаччині Петера Руснака, а також за сприяння Посольства України в Словаччині та підтримки старости району Ламач Лукаша Баняцького.

Майже триста українців, які проживають в Братиславі та  її околицях,  недільного ранку прийшли на першу україномовну Великодню відправу. Святкову Службу Божу очолив Генеральний вікарій для католиків візантійського обряду в Австрії о. Юрій Коласа у співслужінні з о. Петером Саболом, канцлером Братиславської єпархії ГКЦ у Словаччині. 

На початку богослужіння отець Юрій привітав усіх присутніх від імені Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, передаючи всім вірним його найщиріші побажання та запевнення батьківської молитви з нагоди такої історичної події. Священик також переказав щирі вітання для вірних УГКЦ та подяку представникам Посольства від владики Йосифа Міляна.

Свої вітання українським греко-католикам передав і єпископ Петер Руснак, які від його імені озвучив отець Петер Сабол: «Щоб воскреслий Христос у цей день наповнив ваші серця новим життям та радістю!»

Про значимість такої події для вірних УГКЦ розповів і Посол України в Словацькій Республіці  Юрій Мушка: «Нарешті це здійснилося! Ми вперше у Словаччині почули Боже Слово українською мовою. Це надзвичайно визначна подія для всіх нас і надіємося, що сьогоднішнє богослужіння покладе початок новій історії духовної опіки українців у Словаччині. Як представник Посольства України, я буду робити все можливе, щоб сприяти розвитку української громади у Словаччині».

Староста Братиславського району Ламач Лукаш Баняцький, який безпосередньо посприяв у наданні храму Святої Розалії українській громаді для святкового Великоднього богослужіння, також наголосив на важливості пасхальної зустрічі: «Уже багато років цей храм був порожнім. Місцева влада і тутешнє населення очікували, що його стіни знову наповняться життям Церкви. І сьогодні це відбулося. Дякую, що ви відгукнулися на запрошення Посольства України та інших громадських організацій. Дякую УГКЦ, яка підтримала прохання представників Посольства та ГКЦ у Словаччині. Щиро дякую і отцю Юрію, який зі своєю родиною приїхав та очолив це богослужіння. Знаменна подія сталася сьогодні!» - сказав староста. Варто зазначити, що пан Баняцький та пан Мушка домовилися про надання храму Святої Розалії для подальшого користування українській греко-католицькій громаді у Братиславі. Наступне богослужіння відбудеться 16 червня 2019 року на свято Зіслання Святого Духа.

Отець Юрій Коласа після відправи та зустрічі з українцями, які живуть і працюють у Братиславі, поділився своїми враженнями: «Я не очікував такої кількості вірних. Був дуже зворушений, коли бачив на очах людей сльози радості; вони нарешті відчули присутність і опіку своєї материнської Церкви. Багато наших земляків підходили до мене, дякували і раділи з того, що нарешті дочекалися моменту, коли український священик очолив Літургію українською мовою».

Богослужіння закінчилося традиційним освяченням великодніх кошиків.

За інформацією прес-службу Ординаріату для католиків візантійського обряду в Австрії

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: