Субота, 19 жовтня 2019

Голова ПМВ поспілкувався з вихованцями Івано-Франківської Семінарії

Вівторок, 05 лютого 2019 10:41

Голова ПМВ Владика Йосиф Мілян зустрівся і поспілкувався з вихованцями Івано-Франківської Духовної Семінарії ім. Св. Свящ. Йосафата.

Зустріч відбулась у рамках традиційних відвідин ПМВ всіх семінарій УГКЦ для плекання місійного духу та інформування про сучасні потреби для служіння.

Владика Йосиф розповів семінаристам, в яких країнах сьогодні найбільше очікують українського священика і які вимоги висувають для майбутнього душпастиря.

Єпископ відзначив, що наразі ПМВ опікується 44 країнами світу, де мешкають українці греко-католики і де не має ієрархічних структур УГКЦ. У половині з цих країн вже започатковано душпастирство для наших вірних.

Він зауважив, що сьогодні, наприклад, триває діалог з Південно-Африканською Республікою, де є багато наших людей, зокрема молоді, яка працює в сфері IT.

Восени, зазанчив Голова ПМВ, був представлений новий священик в ОАЕ, який надаватиме душпастирську опіку нашим вірним у Дубаї і Абу-Дабі. Це о. Степан Лилак, він тривалий час мешкав в Канаді, добре володіє як українською, так і англійською мовами. ОАЕ – країна мусульманського світу, але там проживає дуже багато українців.

Також, зазначив владика Йосиф, найближчим часом буде запроваджено стабільне душпастирство на Кіпрі. І ПМВ шукає можливостей, щоби відправити настало священика до Туреччини. Наразі і до Кіпру, і в Туреччину священики доїжджають на свята. Крім того, сьогодні душпастирів УГКЦ чекають у Грузії і Таїланді.

«Моніторинг ситуації з нашими людьми у різних країнах дозволяє нам дізнаватися про нові потреби і ми маємо шукати шляхи, як в тих місцях провадити і поширювати душпастирство», - зазначив Владика.

Голова ПМВ поінформував семінаристів і про ситуацію у Київській архиєпархії.

У зустрічі взяли участь Віце-ректор Семінарії о. Андрій Чорненко і працівники ПМВ о. Андрій Гах та о. Роман Ільницький.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: