Понеділок, 17 червня 2019

О. Ігор Данильчук: Українських дітей в Італії дуже багато і Церква має їх у різні способи зібрати у суботні школи

Середа, 17 жовтня 2018 11:04

Станом на 2015-2016 навчальний рік в італійських школах навчалися майже 20 тис українських учнів. А українські суботні школи в Італії відвідували тільки тисяча дітей. Про це заявив душпастир парафії Пресвятої Трійці у м. Казерта (Італія) о. Ігор Данильчук під час ІІ Форуму мігрантів УГКЦ  Центральної та Західної Європи, присвяченого молоді, який ПМВ проводив у Римі.

«Дуже багато українських дітей в Італії по всіх містах, але важко зібрати їх разом, і для цього добре служать наші українські школи. В Італії на сьогодні 41 українська школа. Вони діють чи при церкві, чи при громадській асоціації українців», - зазначив о. Ігор.

Священик зауважив, що майже 50% українських шкіл і дітей зосереджено на півночі Італії. «Нещодавно у нас відбулася зустріч з директорами і представниками шкіл на Півночі Італії. Тут є 23 школи. В Центрі і Півдні – по 9. Дані міністерства освіти Італії свідчать, що українські діти - в ТОП-10 дітей за національностями, які присутні на Апеннінському півострові. Станом на 2015-2016 навчальний рік в італійських школах навчалися 19720 українських дітей. А скільки є по українських школах? Тільки 1004 дитини. Це низький показник», - відзначив душпастир.

Він наголосив, що УГКЦ намагається організовувати суботні школи якнайкраще. І розповів про історію розвитку українського шкільництва на теренах Італії.

Так, перша українська школа була заснована у 2002 році в Неаполі при парафії УГКЦ. Тепер вона називається «Українська закордонна школа імені Лесі Українки при Асоціації українських жінок в Італії». Друга школа була заснована у Римі при Соборі Святої Софії.

Найчисельніша українська школа - в Казерті, яка діє при парафії УГКЦ Пресвятої Трійці. О. Ігор розповів про особливості навчання у школі при його парафії, а також про правовий і фінансовий бік організації навчання.

«У Казерті ми забезпечуємо тісну співпрацю викладачів, учнів і батьків. Орендуємо приміщення. У нашій школі працює 17 вчителів з вищою педагогічною освітою. Закуплені всі підручники, дидактичний матеріал. У Казерті маємо всіх вчителів і викладаємо всі предмети з 1 по 11 клас. Але більшість українських шкіл в Італії не в стані утримати повний склад вчителів і викладати всі предмети», - розповів отець Ігор.

Говорячи про співпрацю з Міжнародною українською школою, священик відзначив, що у школі в Казерті почали вести навчання згідно з програмою МОН, і видавати документи державного зразка.

«Українських дітей в Італії дуже багато і маємо їх у різні способи зібрати у наші школи», - резюмував священик.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: