Неділя, 26 травня 2019

На II Форумі мігрантів УГКЦ у Римі обговорили питання Церкви і школи

Неділя, 07 жовтня 2018 12:14

На II Форумі мігрантів УГКЦ Центральної та Західної Європи, який ПМВ проводить у Римі, обговорили питання взаємодії Церкви і школи, зокрема в умовах міграції і творення новітньої діаспори. Цьогоріч Форум присвячений молоді.

Так, заступник міністра освіти та науки України Павло Хобзей розповів про особливості Нової української школи, яку запровадили у МОН. «Це дійсно реформа. Ми міняємо підходи до освіти. Ту авторитарну школу, яку ми успадкували з радянських часів, ми зробили демократичною. Ми хочемо, щоби учні не тільки відтворювали знання і давали заучені відповіді на питання, а важливо, щоби учні могли поставити правильні питання, щоби могли самовиражатися і бути собою. І друге, що важливо для НУШ, - питання ставлення і цінностей. Щоби ми виховували вільних гідних громадян, які готові брати на себе відповідальність», - зазначив заступник міністра освіти.

Голова комісії освіти УГКЦ с. Христофора Буштин СНДМ, зазначила, що дітям потрібна підтримка, супровід і скерування. Школа має допомогти продовжити і доповнити батьківське виховання. А Церква має допомогти розвивати духовне та моральне життя дітей. І щоби це відбулося - важлива взаємодія з церковною спільнотою.

«Я рада що в концепції Нової української школи закладені цінності, тому що цінності це не є щось абстрактне, це – виховання. Потрібно прищеплювати дітям цінності і діалогувати з ними, спілкуватися. Дитина має бачити приклади – батьків, однолітків. Зокрема і в Церкві», - зазначила сестра Христофора.

Говорячи про основні виклики у процесі виховання, сестра відзначила, що це криза сім’ї і відсутність позитивного образу обох батьків. «Часто батько відсутній – когнітивно, емоційно, духовно. Дуже часто мама віддалена від дітей, вона працює. Ускладнена передача віри дітям», - зауважила монахиня.

Голова комісії освіти УГКЦ розповіла, що католицький підхід в освіті – це цілісна і гармонійна людина. Тож, християнська школа пропонує поєднання віри та життя, культури та віри. А християнське мислення вчить розрізняти цінності та контрцінності, формувати чесноти.

«Католицька школа - це вихована відкрита християнська спільнота. В Україні існує стереотип, що католицька школа - лише для католиків. Не існує католицької школи в жодній країні світу тільки для католиків, - підкреслила сестра Христофора. - У вихованні ми маємо допомогти дітям адаптуватися до суспільства, яке є багатогранне і швидко змінюється, яке є полікультурним, полірелігійним».

Вона також відзначила, що у католицьких школах значну увагу приділяють формації вчителя. І зауважила, що це має бути людина покликання, а не просто фахівець.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: