П'ятниця, 24 травня 2019

Ірина Ключковська: Більшість вчителів, які працюють за кордоном в українських школах, потребують підвищення кваліфікації

Неділя, 07 жовтня 2018 10:06

Більшість вчителів, які працюють за кордоном в українських школах, потребують підвищення кваліфікації та сучасних адаптованих підручників. Про це заявила Директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка» Ірина Ключковська під час виступу на ІІ Форумі мігрантів УГКЦ  Центральної та Західної Європи, присвяченому молоді, який ПМВ проводить у Римі.

Говорячи про виклик міграції, Ірина Ключковська відзначила, що сьогодні у світі 244 мільйони мігрантів. З них 31 мільйон – діти, 11 мільйонів – біженці, які шукають притулку. І кількість трудових мігрантів буде збільшуватися. «З трудовими мігрантами до Європи приходять діти. Це означає, що основне питання, яке стосується нас, українців, це – діти. Ті, що залишилися без опіки батьків. Ті, що емігрували. Ті, що народилися в еміграції. Діти, які приїхали внаслідок возз’єднання родини. Ті, що мігрують на навчання. Ті, що повертаються», - зазначила науковець.

Вона зауважила, що від початку створення Всесвітнього конгресу українців були розроблені основні концепції, скеровані на збереження української ідентичності. «Їх не треба вигадувати наново. Це готові документи. Там представлена роль Церкви, школи, держави. Ця система вже була задокументована понад 50 років тому, і вона показує правильність обраного шляху. Зокрема, у частині школи. В основу були покладені суботні та недільні школи, школи вихідного дня. В їх основу було покладено викладання українознавчого циклу. Це досвід школи, родженої за океаном, нині вона поширюється Європою. Завдяки таким школам, які пройшли випробування часом, з нами сидять зараз сестра Луїза Цюпа, владика Борис, владика Діонізій. Вони формувалися в родині та у школі з викладанням українознавчого циклу», - зазначила Ірина Ключковська.

Науковець також розповіла про Перший світовий форум українознавчих суботніх та недільних шкіл, який відбувся у серпні цього року у Львові. У заході взяли участь 250 вчителів із 36 країн світу. «Ми хотіли почути потреби вчителів українознавчих шкіл за кордоном,  щоби ми могли покращити нашу і їхню роботу. Майже всі вчителі із вищою освітою. Майже всі вони десь працюють поза школою. Вони просто герої-ентузіасти, - відзначила Ірина Ключковська. - Більшість вчителів потребують підвищення кваліфікації та сучасних адаптованих підручників. Частина вчителів працює за індивідуальною програмою, частина – за програмою Міносвіти. Однак майже всі потребують документу державного зразка. Подумаймо, який документ можемо запропонувати тим дітям!»

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: