Понеділок, 20 вересня 2021

Екс-суддя КС: Сьогодні потрібна національна програма повернення українців в Україну

Субота, 06 жовтня 2018 15:22

Україні сьогодні потрібна нова державна політика – політика повернення українців в Україну. Про це заявив суддя Конституційного суду України у відставці Петро Стецюк під час виступу на ІІ Форумі мігрантів УГКЦ  Центральної та Західної Європи, присвяченому молоді, який ПМВ проводить у Римі.

Він відзначив, що кількість українців, які вимушено проживають поза межами Батьківщини, збільшується, водночас населення України швидко зменшується.

«Висновок один: Україні сьогодні потрібна нова державна політика - політика повернення українців в Україну. В основу такої політики варто покласти зміну ставлення держави до діаспори, до трудових мігрантів. Перша хвиля міграції була економічна - не було своєї держави, друга - політична (не було своєї землі). Тепер є і земля, і держава - отже треба змінити підхід. І держава повинна стати на захист своїх співвітчизників», - наголосив Петро Стецюк.

Екс-суддя зауважив, що нормативно-правову основу такої політики могла б скласти національна програма повернення українців в Україну, яка мала б бути затверджена як закон. Таку програму міг би розробити Кабінет міністрів.

«Сьогодні з юридичної точки зору не існує жодних серйозних перешкод у справі розробки проекту програми у вигляді закону щодо повернення українців в Україну. Також можливо варто заснувати окремий орган в органах виконавчої влади. Адже мільйони українців сьогодні проживають поза межами держави. Крім того, в останні роки для України актуальним є явище внутрішніх мігрантів, внутрішньо-переміщених осіб. Йдеться про мільйони людей», - додав Стецюк.

Він також зауважив, що така проблема актуальна не тільки для України - з такою ситуацією стикалися і стикаються інші держави, зокрема європейські. «Наприклад, була і є відповідна політика Німеччини щодо повернення на історичну Батьківщину німців, які раніше проживали у республіках Радянського Союзу. Ми знаємо політику Ізраїлю щодо повернення своїх співвітчизників», - додав суддя.

 

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: