Вівторок, 29 вересня 2020

Глава УГКЦ на День Матері в Афінах: Церква - ваша мама, яка вас любить, про вас дбає, за вас молиться і ніколи не забуде

Понеділок, 14 травня 2018 13:29

У Свято Матері Глава УГКЦ Блаженніший Святослав очолив Літургію у храмі Пресвятої Трійці греко-католицького екзархату в Греції з нагоди святкування 20-річчя заснування української церковної громади в Афінах.

Разом з Блаженнішим співслужили екзарх для греко-католиків Греції владика Мануель Нін, Апостольський Нунцій в Греції архієпископ Савіо Хон Тай-Фай, екзарх-емерит для католиків візантійського обряду в ГреціїДімітріос Салахас, Голова ПМВ владика Йосиф Мілян, душпастир для українців греко-католиків Греції о. Андрій Твердохліб, секретар ПМВ о. Андій Гах у співслужінні з отцями.

Після Літургії Блаженніший Святослав виступив перед українцями Афін і привітав усіх присутніх з Днем Матері.

Мені приходять на згадку слова одного з отців Церкви, який ще у далеких часах переслідування християн у Римській імперії сказав таку фразу: Ніхто не може мати Бога за батька, якщо він не має Церкву за матір”. Думаю, ранні християни, які переживали переслідування за свою віру, відчували, що Церква - це їх рідна мати, яка їх рятує, обіймає, повертає їм надію, дає світло у земному житті. Ми сьогодні святкуємо День матері. Найперше я хотів би, щоби ми відчували і засвяткували свято нашої матері Церкви УГКЦ. Вона є ваша мама, яка вас любить, яка про вас дбає, яка за вас молиться і ніколи вас не забуде!” – наголосив Глава і Отець УГКЦ.

Я хочу привітати всіх жінок зі Святом матері і вам щиро вклонитися. Давайте кожен з нас зараз згадає обличчя своєї мами. Якщо вона вже є на небесах, з Богом - пригадайте її обличчя і подякуйте за те, що вона дала вам життя. Якщо мама поруч - обійміть її і дайте їй відчути, що її дитина її любить і шанує її материнство. Якщо мама в Україні - подзвоніть їй, висловіть слова вдячності у цей день. А якщо ви є тією мамою, яка поїхала на тяжкі заробітки задля майбутнього своїх дітей, я хочу бути голосом ваших дітей і сказати: мамусю, я тобі щиро дякую!” – звернувся до присутніх жінок Блаженніший Святослав.

Предстоятель УГКЦ відзначив, що мама подарувала життя кожному з нас і відкрила цілий світ. “Святий Іван Золотоустий каже: батьки - тато і мама - повинні дітям відкрити так само двері життя вічного, подарувати не тільки землю, а і НебоТому мама зазвичай - та особа, яка навчила нас вірити у Бога. Мама або бабуся - це ті особи, які складали нам правильно пальці на чолі і грудях, щоби зробити знак хреста. Від них мивчилися молитися. І я хочу подякувати українській мамі, яка є вчителькою віри для своїх дітей. Дякую, що навчили і вчите далі дітей і онуків вірити у Бога і свою віру передаєте наступним поколінням!” – зазначив Патріарх.

Глава УГКЦ також відзначив, що ми час від часу вживаємо вислів материнська мова” - це мова, якою говорила мама до кожного з нас і яка стає першою рідною мовою. Блаженніший подякував матерям, які навіть далеко від України, роблять все, щоби українська мова завжди була материнською для їхніх дітей. “Через ваше слово до своїх дітей ви робите все, що навіть поза межами рідної землі Україна стає рідною мамою для наших дітей і онуків по всьому світу!” – звернувся до присутніх матерів Блаженніший Святослав.

Після виступу Глави УГКЦ в Афінах розпочався святковий концерт за участі народної артистки України Оксани Білозір і місцевих колективів.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: