Четвер, 20 січня 2022

Учасникам спецкурсу ПМВ розповіли про особливості душпастирства у Литві

Середа, 05 липня 2017 20:09

Єрм. Павло Яхимець, ЧСВВ, який 26 років душпастирював у Вільнюсі, поділився своїм місійний досвідом з семінаристами і розповів про особливості служіння у Прибалтиці під час практичного спецкурсу ПМВ з місійного служіння, який цього року відбувається в Івано-Франківську.

О. Павло Яхимець розповів, що він вийшов з підпілля і поїхав служити до Вільнюса у 1991 році, на початках душпастирював також у Ризі і Таллінні. “У 1991 році люди у Вільнюсі попросили нашого священика, там був і є монастир Василіян. Туди ще підпільно перевозили книжки, молитовники і там друкували. Але я не хотів їхати – мови не знав, не знав, що мене чекає, не мав парафіяльного досвіду. Але мені сказали: “їдь, бо не будеш мати благословення”, - розповів о. Павло.

Священик відзначив, що, окрім служіння у Вільнюсі, він також доїжджав в інші міста Литви – Клайпеду, Каунас, Висагінас.

“Священику важливо завоювати авторитет на новому місці. Нас там єднало те, що на великі свята після Служби Божої ми збиралися як одна родина. Причому до нас приходили люди з різних регіонів України, і не тільки греко-католики, а й православні. Православних зі Східної України навіть було більше”, - зауважив о. Павло.

Він також розповів, що з початком війни на Сході України, деякі українці, які мешкають у Вільнюсі і які раніше ходили до Української православної Церкви Московського патріархату, стали відвідувати храм УГКЦ.

Говорячи про українців у Литві, о. Павло зазначив, що там немає сталої діаспори, адже переважно наші люди приїжджають на роботу. “Люди міняються. Від початків лишилися одиниці. Одні приїжджають, інші їдуть”, - сказав священик.

Він також закликав семінаристів не боятися їхати душпастирювати на місійні терени і головне - Служити Богові, і тоді служіння буде успішним. “І ніколи не просіть грошей. Люди самі побачать ваші потреби і дадуть”, - дав пораду о. Павло майбутнім священикам.

Цього року практичний спецкурс ПМВ з місійного служіння для семінаристів відбувається в Івано-Франківській Духовній Семінарії ім. Св. Свящ. Йосафата з 3 по 9 липня.

Фото надане прес-службою Івано-Франківської Архієпархії

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Найбільш популярне

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: