Вівторок, 30 листопада 2021

Вл. Григорій Комар: Добра є та парафія, де грішні люди стараються жити по-божому

Середа, 05 липня 2017 18:25

Коли священик тривалий час працює на парафії, але над собою не працює, не дбає про свій духовний, інтелектуальний, культурний розвиток - він деградує. А якщо деградує сам - то й людей за собою тягне.  А якщо росте священик – то ростуть у побожності, святості і знанні парафіяни. Про це заявив Єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицький владика Григорій Комар під час VII спецкурсу місійного служіння, що триває в Івано-Франківську.

Єпископ розповів семінаристам про розбудову парафії і про служіння на парафії. “Пастир знає своїх овець. Знати своїх овець - це насамперед знати їхні потреби, болі, слабкі сторони. Людям подобається, коли священик, поміж іншим, запитає: “а чи не поступив ваш син до університету”, бо він знає, що мама молилися, або “як живе ваша донька?” Людям приємні чисто людськи жести, звертання. Ми можемо бути добрими науковцями, говорити складні проповіді, але авторитету у людей не мати. А ось до священика, який цікавиться людьми, який завжди знайде кілька теплих слів, знайде час, аби поговорити, - до нього завжди буде більше поваги і довіри”, - зазначив владика Григорій.

Щоби знати своїх людей, треба виходити до народу, - підкреслив єпископ. Йти туди, де не дуже приємно, де священика найменше сподіваються побачити. “Добрий пастир шукає овець і витягає їх навіть з тернини. І багато чим ризикує. Тому, браття, з нашого боку було б дуже нерозумно і нереалістично бажати знайти у священичому служінні комфорт чи легку працю. У справжньому служінні не буде легкого хліба. Але то наш хліб”, - наголосив єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицький.

Владика зауважив, що люди на парафії дуже звертають увагу на те, наскільки священик є правдивим, чи його слова не розходяться з ділами. Інакше слово пастиря не матиме жодного авторитету і сили.

Також, відзначив владика Григорій, люди на парафії хочуть бути поціновані з боку священика. “Розумний священик, добрий пастор постарається у своїй громаді кожну людину зробити справді важливою. Браття, будьте відкритими, вчіться довіряти людям, не будьте відразу надто критичними до їхніх помилок. Вчіть людей і будете мати з них велику користь”, - закликав семінаристів єпископ.

Водночас, він відзначив, коли священик тривалий час працює на парафії, але над собою не працює, не дбає про свій духовний, інтелектуальний, культурний розвиток – то деградує. “А якщо деградує сам - то й людей за собою тягне. А якщо росте священик – то ростуть у побожності, святості і знанні і люди”, - підкреслив владика Григорій.

Він зауважив, що секрет доброї проповіді - щоби Божі глибокі істини пояснити простою зрозумілою мовою. Також важливим етапом є і підготовка проповіді.

“Добра є та парафія, де, як казав Блаженніший Любомир, грішні люди стараються жити по-Божому, під проводом свого пастиря. Тоді там доцінений священик, його слово, його порада. Він сам тоді відчуває свою потрібність посеред тих людей. Добра парафіяльна спільнота завжди підтримає свого священика, коли буде скрутний момент”, - зазначив єпископ і додав. - Своїх овець треба любити. Коли будете їх любити – вони любитимуть вас, коли будете їх поважати - вони поважатимуть вас”.

Владика Григорій також поділився з учасниками спецкурсу своїм досвідом місійного служіння в Італії.

Цього року практичний спецкурс ПМВ з місійного служіння для семінаристів відбувається в Івано-Франківській Духовній Семінарії ім. Св. Свящ. Йосафата з 3 по 9 липня.

Фото надане прес-службою Івано-Франківської Архієпархії

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: