П'ятниця, 25 травня 2018

О. Андрій Гах: ПМВ дбає не лише про духовне забезпечення потреб вірних УГКЦ за кордоном, а і про священиків

Понеділок, 03 липня 2017 18:35

Пасторально-міграційний відділ дбає не лише про духовне забезпечення потреб вірних УГКЦ за кордоном, де немає ієрархічних структур, а і про священиків, які виїхали душпастирювати на місійні терени. Про це заявив секретар ПМВ о. Андрій Гах під час VII спецкурсу місійного служіння, який розпочався в Івано-Франківську.

"Цей курс започаткований для того, щоби представити ситуацію нашої Церкви на місійних теренах. Будемо намагатися відкрити вам панораму можливостей, де кожен з вас міг би послужити", - зазначив о. Андрій, звертаючись до семінаристів.

Отець Андрій представив діяльність Пасторально-міграційного відділу і розповів про особливості і виклики душпастирства вірних УГКЦ за кордоном.

"Наш відділ - ПМВ - насамперед дбає про наших вірних, де немає ієрархічних структур УГКЦ, - зауважив священик. - Наші вірні за кордоном - інші. Вони більш відкриті до співпраці, більш духовно спраглі. Їм бракує того, що їх єднає з Батьківщиною, з Церквою. Тому всі душпастирські візити і наші зустрічі на чолі з Головою ПМВ владикою Йосифом Міляном зі спільнотами українців греко-католиків у різних країнах світу завжди успішні".

Отець Андрій розповів, як ПМВ співпрацює з ієрархією Римо-Католицької Церкви, зокрема у країнах Європи, щоби вірні УГКЦ мали змогу отримати духовну опіку. "Є проблема з приміщеннями. Ми шукаємо церкви чи просимо в інших конфесій храми для служіння, щоби бодай у великі свята мінімальні духовні потреби наших вірних були задоволені", - розповів секретар ПМВ.

Говорячи про потреби у священиках УГКЦ за кордоном, секретар ПМВ відзначив, що сьогодні потрібні для служіння душпастирі у Росію, Казахстан, Молдову, Іспанію, Португалію, Кіпр, ОАЕ. "Є багато місць, які чекають. Можливо, хтось там з вас буде і цей курс розбудить у вас покликання до місійного служіння", - зазначив о. Андрій.

Він також запитав у присутніх семінаристів, скільки з них готові поїхати душпастирювати на місійні терени. 15 осіб з 70 висловили таке бажання.

О. Андрій Гах розповів, що спецкурс місійного служіння для семінаристів започаткував колишній виконавчий секретар ПМВ о. Василь Поточняк. Перший курс відбувся у Львові. І його ідея - не тільки розповісти про місії і представити потребу у священиках на місійних теренах, а також дати можливість семінаристам познайомитися між собою, щоби, ставши священиками, вони могли підтримувати спілкування, ділитися досвідом. "Адже ми не лише дбаємо про духовне забезпечення потреб наших вірних, а і про наших священиків за кордоном", - підкреслив секретар ПМВ.

Він розповів, що вже 7 років поспіль ПМВ проводить семінар для священиків-місіонерів, а цього року вперше провели семінар для священиків у Португалії, де служать 11 душпастирів УГКЦ.

Також, відзначив о. Андрій, минулого року ПМВ провів у Фатімі (Португалія) перший Форум мігрантів УГКЦ Центральної та Західної Європи. А цього року з нагоди відзначення 70-тих роковин депортації українців в Казахстан Пасторально-міграційний відділ проведе у жовтні Форум мігрантів у Караганді.

Також о. Андрій презентував учасникам курсу Щоденник о. Василя Поточняка "З дороги зцілення", який цього року видав ПМВ.

У свою чергу експерт ПМВ о. Віталій Храбатин відзначив, що спецкурс з місійного служіння - це нагода для семінаристів не тільки познайомитися, але творити єдність Церкви.

О. Віталій також представив семінаристам географію та статистику української діаспори та Церков у світі, зокрема розповів про 4 хвилі міграції українців, чинники, що їх викликали, і про структуру Церкви у цих країнах.

Цього року практичний спецкурс ПМВ з місійного служіння для семінаристів відбувається з 3 по 9 липня в Івано-Франківській Духовній Семінарії ім. Св. Свящ. Йосафата.

Фото надане прес-службою Івано-Франківської Архієпархії

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: