Четвер, 09 квітня 2020

Блаженніший Святослав відвідав у Фатімі Форум мігрантів: Завдяки нашим мігрантам УГКЦ стала глобальною Церквою

П'ятниця, 21 жовтня 2016 21:45

Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав відвідав у португальській Фатімі Форум мігрантів УГКЦ Центральної та Західної Європи. 

"Це надзвичайна історична подія, яку ми разом переживаємо тут, у Фатімі. Паралельно з Форумом відбувається Зустріч східних католицьких єпископів Європи. І цього року ми маємо абсолютно ідентичну тему, над якою працюємо - належна душпатирська опіка над мігрантами зі Східних Католицьких Церков, які сьогодні перебувають у Центральній і Західній Європі", - зазначив Предстоятель УГКЦ.

Він наголосив, що міграція - невід'ємна складова світового процесу глобалізації. "Наша Церква пережила процес глобалізації, починаючи з кінця XIX століття. УГКЦ завжди була зі своїм народом. Церква йшла туда, куди йшли її люди. І завдяки нашим мігрантам УГКЦ стала глобальною Церквою. Сьогодні УГКЦ - це Церква вселенського масштабу", - підкреслив Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ зауважив, що через міграцію світ сьогодні стоїть на порозі дуже глибоких змін. "Світ починає швидко рухатися, - не тільки ідеї і гроші, але й люди. Те, що ми сьогодні можемо бачити у Європі - це пробудження старих демонів, які, здавалося, давно відійшли на смітник історії, - це "національні егоїзми", старі колоніальні апетити, імперські амбіції, крайні націоналістичні ідеї. Подібні процеси були не останніми причинами двох світових воєн. Велике завдання перед нами - щоби нові глобальні виклики не спричинили нового витку насилля", - наголосив Предстоятель УГКЦ.

Говорячи про те, як Церква має відповісти на виклик міграції, Блаженніший Святослав відначив, що насампред треба керуватися правилом: "інтеграція, але не асиміляція".
"Інтеграція означає, де б ми не жили, ми мусимо активно включатися в життя цього суспільства. Українці завжди хотіли бути в центрі суспільного, культурного, політичного життя. Інтеграція є надзвичайно важливою, адже ми маємо що сказати цьому світу і ми повинні це робити", - відзначив Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав зауважив, що швидкість асиміляції нових громад українців у Європі зараз набагато вище, ніж переживали наші громади у Європі після Другої Світової війни. "Діти наших емігрантів у Європі ще першого покоління починають втрачати свою мову, свою культуру, свою Церкву і все те, що ми називаємо корінням. У попередніх хвилях міграції процес асиміляції розпочинався у 3-му чи навіть 5-му поколінні", - зазначив Предстотель УГКЦ.

Говорячи про те, як завадити асиміляції, Блаженніший Святослав назвав культурні і громадські організації, школу і Церкву. "Церковні громади завжди були стриженем, навколо якого гуртувалися і громадські організації, і школи. Церковна спільнота ставала першим простором соціального служіння", - наголосив Блаженніший Святослав.

Він побажав Божого благословення учасникам Форуму. "Я хочу вам пообіцяти, що ваша Церква завжди є і буде з вами, - запевнив присутніх Предстоятель УГКЦ. - Ми не маємо сьогодні відповіді на всі питання. Але каже Христос: "Шукайте - і найдете, стукайте - і відчинять вам, просіть - і дасться вам". Я вам бажаю, щоби бодай дещо ви знайшли, щоби бодай дехто уже вам відкрив і щоби Господь Бог нам дарував все те, що так нам треба, зокрема, миру для нашої багатостраждальної української землі!" - наголосив Блаженніший Святослав.

Нагадаємо, Глава УГКЦ прибув до Португалії для участі у зустрічі єпископів Східних Католицьких Церков Європи, яка триває цими днями у Фатімі.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: