П'ятниця, 22 жовтня 2021

О. Дам'ян Габорій розповів учасникам спецкурсу ПМВ про особливості служіння в Угорщині

П'ятниця, 25 червня 2021 15:08
В організації парафіяльної спільноти важливо почати з праці з дітьми, а діти притягують потім батьків. Про це заявив священник для українців греко-католиків Угорщини о. Дам'ян Габорій під час X практичного спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання, що цьогоріч проходить у Львові.
 
Священник поділився з учасниками спецкурсу своїм місійним душпастирським досвідом.
 
“Місійне служіння не починається з того, що ви приїжджаєте на місце, де є храм, є громада. Насправді у мене була модель доїздити раз на місяць для служіння громаді і на великі свята. І для кожного виїзду треба було брати дозвіл в Угорського митрополита і Блаженнішого Святослава. Так я доїжджав до Будапешта 5 років, з 2011-го. У 2016 році громада дозріла, що їй потрібні Богослужіння щонеділі і священник на постійно”, - зауважив о. Дам’ян.
 
Він розповів, що перша Служба Божа для українців греко-католиків Угорщини відбулась у Будапешті на Пасху 1991 року, і її провадив угорський греко-католицький священник.
 
“Українська громада була активна, це люди переважно з Західної України – Львівщини, Франківщини, Тернопольщини, і вони потребували духовної підтримки. Тож почали налагоджувати контакти з УГКЦ, щоби отримати систематичне служіння”, - додав священник.
 
Він розповів, що у жовтні 2008 році до Будапешта завітав тодішній Глава УГКЦ Блаженніший Любомир Гузар і очолив Літургію для української громади у співслужінні з владикою Филипом Кочішем та владикою Богданом Дзюрахом. Відтоді Церкви домовлялися між собою про те, як можна вирішити питання призначення священика з України, який мав б опікуватися громадою. Для переговорів між Церквами та налагодження контактів з українською громадою був призначений секретар ПМВ о. Василь Поточняк. Отець Василь відвідував українські громади з душпастирським візитом та налагоджував співпрацю між угорською церквою та громадою. У 2016 році за сприяння міністра Людських ресурсів Угорщини Балога Золтана українці отримали душпастиря на постійно. Українська греко-католицька громада в Будапешті отримала назву - парафіяльна спільнота Покрови Богородиці в Будапешті.
 
“Може вам також доведеться їхати і налагоджувати душпастирство. У країнах, якими опікується ПМВ, майже всі священники починають спочатку доїздити, а коли громади дозрівають до більшого – залишаються на стало, - зазначив о. Дам’ян. – У творенні парафіяльної спільноти важливо почати з дітей, які потім притягують батьків. 40% людей на нашій парафії у Будапешті не є греко-католиками, - це протестанти, православні, римо-католики, але вони бачать себе у спільноті як свої, вважають себе парафіянами. Тож ви маєте бути гнучкі. Місія священника – подбати про всіх наших людей, які мають духовну потребу”.
 
Душпастир для українців греко-католиків Угорщини також зауважив, що священнику легше, коли їде разом вся родина, якщо він є одружений. І порадив майбутнім душпастирям залучати дружин до пасторальної роботи. “Це може бути праця з дітьми, катехези, підготовка до сповіді, участь у хорі, організація державних і духовних свят на парафії”, - зауважив о. Дам’ян.
 
Шодо знання мови, то священник порадив усім семінаристам добре вчити англійську. А будучи душпастирем у конкретній країні – і її офіційну мову.
 
“Я їхав в Угорщину - мови не знав. Почав вчити. Мова – не визначальний фактор. Головне мати харизму і місійний дух. Але місцеві урядовці та ієрархи цінують, якщо ви можете спілкуватися їхньою мовою. Тож шукайте можливість вивчати мову країни, де ви є, і англійську також, бо вона стане у нагоді на початках, куди б ви не поїхали”, - закликав семінаристів священник.
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: