П'ятниця, 22 жовтня 2021

Учасникам спецкурсу ПМВ розповіли про особливості служіння в Київській Архиєпархії

П'ятниця, 25 червня 2021 10:18
У Києві більша половина наших парафіян – це вихідці з Галичини. Але є і ті, які відкрили для себе нашу Церкву і стали греко-католиками. Про це заявив канцлер Київської Архиєпархії УГКЦ о. Василь Чудійович  під час X спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання, який цьогоріч проходить у Львові.
 
О. Василь презентував семінаристам 4 види парафій, які діють на теренах Київської Архиєпархії.
 
1. Сформовані парафії
Мають храми і повноцінне парафіяльне життя.
 
2. Парафії, які будуються
“Наразі у Київській Архиєпархії будуються 33 храми. Зазвичай на парафях такого типу є сформований кістяк з 25-100 людей, які активні і з якими священнику легко працювати. Молиться така громада в пристосованому приміщенні - будинку культури, офісі чи квартирі - до того часу, поки не побудується церква”, - зазначив о. Василь.
 
3. Парафії на стадії розвитку
“До такого типу парафій священники переважно доїжджають з усталених парафій. Кістяк такої парафії – це кілька родин, до десяти. Але вони хочуть, щоби священник до них приїжджав. До деяких душпастир доїжджає щонеділі, до деяких - раз на місяць, залежно від відстані”, - пояснив Канцлер.
 
4. Паперові парафії
 
“Парафії, де деколи є 1-2 активні людини, які хочуть, щоби до них приїжджав священник. І саме вони є тими локомотивами, які дозволяють зареєструвати парафію на місці. Коли кістяк сформований, ми стараємось делегувати до них священника з сусідньої місцевості. Паперова парафія починає зароджуватися і трансформуватися у парафію на стадії розвитку”, - зазначив промовець.
 
Відповідаючи на запитання про те, що допомагає УГКЦ бути впізнаваною і цікавою для мешканців Центральної України, о. Василь зокрема назвав позицію Церкви під час Революції Гідності. “Багато місцевих людей у той час розпізнали нашу Церкву як таку, що бореться за краще майбутнє для України”, - зауважив священник.
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: