П'ятниця, 22 жовтня 2021

Владика Борис Ґудзяк семінаристам: Ідіть туди, де є важко, - так ви будете освячуватись

Четвер, 24 червня 2021 18:12

Сьогодні Наша Церква у різних країнах потребує молодих ревних священників, які вивчать мову максимально досконало, які пізнають місцеву культуру, які будуть служити нашим мігрантам. Адже з України за останні 30 років виїхало близько 10 млн людей. Про це заявив Архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк у вітальному слові під час X спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання, який цьогоріч проходить у Львові.

“У 2012-2019 рр. я служив у Парижі і наша єпархія обіймала 5 країн. За 3 роки до нас приїхали 15 семінаристів, дияконів, нововисвячених священників, передовсім з Львівської семінарії. І життя єпархії абсолютно змінилося. За допомогою нових священників у Паризькій єпархії подвоїлося число парафій за 5 років - з 21 до 41”, - зазначив владика Борис.
 
Він наголосив, що місійного слова потребують не лише українці. “Наші люди - це є всі люди доброї волі. Наступний крок розвитку нашої Церкви буде визначатися критерієм, чи ми дійсно станемо місійною Церквою, яка йде за покликом Христа проповідувати всім народам. Певні кроки в цьому напрямку вже робляться. У Канаді, наприклад, відкрилася Китайська парафія УГКЦ на чолі з китайським ієзуїтом і з парафіянами-китайцями”, - сказав митрополит.
 
«Господь кличе нашу Церкву відкритися передовсім на Східну Україну. Там священники часто бідують. Але я б хотів кинути вам такий виклик: ідіть туди, де є важко, - так ви будете освячуватись. Там, де ти мучишся, де ти перебуваєш в екстремальних обставинах, намагаючись донести світлу надію, - там Господь діє у неймовірний спосіб. Шукайте проблем, труднощів. Але не творіть труднощі й проблеми. Ми віримо у Пасхальне Таїнство, що кожен хрест, пережитий з Христом, провадить до Воскресіння. Великого бажайте, як казав Патріарх Йосиф. Якщо ви будете йти за покликом далеко - Господь вам поможе”, - закликав владика Борис майбутніх душпастирів.
Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: