Середа, 23 червня 2021

Голова ПМВ у Молдові вручив антимінси для вірних УГКЦ в цій країні і грамоти душпастирям

Неділя, 21 лютого 2021 16:10

Отець і Глава УГКЦ Блаженнійший Святослав передав через Голову Пасторально-міграційного відділу владику Степана Суса, який перебуває з душпастирським візитом у Молдові, антимінси для вірних УГКЦ в цій країні.

Антимінс - це знак єдності з матірною Церквою. Це посвячена хустина із зображенням покладення до Гробу Христа та зашитою частинкою мощів святих, яка зберігається на престолі. На антимінсі звершується під час Св. Літургії Таїнство Євхаристії. Без антимінса не можна служити Св. Літургії. Антимінси з'явилися тоді, коли стало потрібно правити Літургію поза храмом, у похідних умовах. Престол доводилося заміняти переносним столиком або просто дошками. Освященний антимінс з мощами у такому разі заміняв собою Престол, звідси й походить його назва — від αντι («проти», «замість») та μήνσιον («стіл»).

Оскільки правила вимагають обов'язкової наявності мощей на місці Літургії (ще з давньохристиянських часів, коли Богослужіння відбувалися на гробах мучеників), їх зашивають в антимінс. Особливістю також є наявність в нижній частині антимінса печатки із зображенням герба Глави Церкви, Блаженнішого Патріарха Святослава Шевчука.

Єпископ також вручив подячні грамоти священникам УГКЦ, які душпастирюють в Молдові, – о. Роману Поправці та о. Ігорю Плевському.

«Доцінюючи Вашу ревну, жертовну та багаторічну пастирську працю для вірних нашої Церкви і українців, присутніх у Молдові, висловлюємо щиро подяку. Шляхетним та добрим є для нас служіння Христові в людині. Прийміть ці наші слова щирого визнання і вдячності. Хай вони для Вас будуть заохотою не занедбувати в собі дару (1 Тим 4,14), отриманого в день ієрейських свячень. Хай Господь Ісусу буде для Вас нагородою! Його благословення хай супроводжує Вас у щоденності і надихає на подальші старання!» - йдеться у подячних грамотах від імені Голови ПМВ.

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: