Неділя, 07 березня 2021

Секретар ПМВ взяв участь в Екзархальному Соборі Одеського екзархату на тему еміграції і глобальної єдності УГКЦ

П'ятниця, 22 січня 2021 14:28

Секретар ПМВ о. Роман Ільницький взяв участь в Екзархальному Соборі Одеського екзархату на тему: «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ». Собор розпочався Архиєрейською Божественною Літургією в катедральному храмі святого апостола Андрея Первозванного, яку очолив преосвященний владика Михаїл Бубній, екзарх Одеський УГКЦ.

У zoom-конференції взяли участь делегати собору з представників духовенства, монашества та мирян. На початку засідання до учасників собору звернувся правлячий екзарх. У своєму слові владика Михаїл найперше привітав всіх присутніх делегатів і зауважив, що соборове зібрання є дуже важливим в житті Церкви, оскільки є дорадчим локальним голосом не тільки для майбутнього Патріаршого Собору, але перш за все для Синоду Єпископів та Отця і Глави УГКЦ.

“Головним гаслом цьогорічного Патріаршого собору є заклик: «Церква завжди і всюди з Тобою», тому Блаженніший Святослав закликає активно попрацювати на своїх помісних соборах і проаналізувати проблематику сучасної міграції та еміграції, щоб знайти способи і механізми будування нашої єдності на всіх рівнях церковного життя - парафіяльному, екзархальному, митрополичому та глобальному. Я також заохочую Вас бути активними учасниками нашого Екзархального Собору”, - закликав на початку собору архиєрей.

О. Роман Ільницький виголосив доповідь на тему: «Українська Греко-Католицька Церква на просторах міграції. Місця без ієрархічної структури, виклики і перспективи», де представив актуальний стан міграції та душпастирства на поселеннях, зокрема розповів, як УГКЦ відповідає на сучасні виклики і духовні потреби мігрантів.

Відтак, слово до делегатів Собору мав о. Петро Локоть, який представив доповідь на тему: «Глобальний вимір нашої Церкви, виклики сьогодення в Україні та світі».

Згодом відбулася праця в групах, де делегати мали можливість дискутувати над головною темою Собору. За підсумками обговорень була напрацьована і представлена резолюція - пропозиції на VIІ сесію Патріаршого Собору, який повинен відбутися в Україні після закінчення карантину.

На завершення зустрічі делегати Екзархального Собору обрали делегатів на Патріарший Собор, які представлятимуть на ньому Одеський екзархат УГКЦ.

У завершальному слові єпископ висловив подяку доповідачам за змістовні і цікаві доповіді та протопресвітерам Одеського екзрахату та мирянам, які активно долучилися до цієї сесії Собору.

«Собор - це загальноцерковний захід усіх представників - духовенства, монашества і вірних, однак на ньому звертається особливу увагу на мирян, їхні духовні потреби, щоб почути саме від них самих, як ми як духовенство і монашество можемо послужити їм якнайкраще. Тому велике спасибі дорогим нашим мирянам, які сьогодні активно були поєднані з нами завдяки цій zoom-конференції», - резюмував владика Михаїл.

За інформацією пресслужби Одеського екзархату

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: