Вівторок, 19 жовтня 2021

До угорського паломницького місця Марія-Повч призначили монахів з України

П'ятниця, 14 серпня 2020 23:02

В Угорщині є знане паломницьке місце Марія-Повч (Маріапоч), де в монастирському храмі отців Василіян знаходиться чудотворна ікона Божої Матері. Нещодавно, Генеральною управою ЧСВВ цю обитель включили до складу провінції Святого Миколая Василіянського Чину Святого Йосафата в Україні. А відтак протоігумен провінції о. Франциск Онисько призначив ієромонаха Андрія Белеканича до Маріяповчської обителі. А згодом монастир поповниться ще кількома монахами із України.

Тепер українці, а особливо прочани, які відвідуватимуть Марія-Повч, матимуть нагоду приступати до Cвятих Таїн рідною мовою. Окрім отця Андрія в монастирі проживають отець ігумен Ілля, родом із Румунії, та о. Йосиф, родом із Угорщини, який знає українську мову.

Нещодавно відбулася зустріч душпастиря для українців греко-католиків Угорщини о. Дам’яна Габорія із монахами обителі, на якій обговорювалося стан душпастирства українців в Угорщині, проблеми та виклики.

 «Кожного року до Угорщини з України приїжджає велика кількість українців в пошуках кращого життя, які мають потребу відвідувати богослужіння українською мовою, тому є велика необхідність опікуватися нашими вірними в таких містах як Ньїредьгаза, Дебрецен, Мішкольц, Сегед, Веспрем та інших. В Угорщині, поки діє тільки одна українська парафіяльна спільнота Покрови Богородиці в Будапешті, - зазначив о. Дам'ян. - Також є велика потреба, щоб на території Угорщини були українські школи, які б допомогли дітям вивчати рідну мову та інтегруватися в угорське суспільство. Для українців в Будапешті зараз основною ціллю є побудова українського храму та створення повноцінної української школи».

На сьогодні в Будапешті діє церковна Рідна Школа, яка провадить навчання протягом дня  по суботах, та Недільна школа при Державному самоврядуванні.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: