Неділя, 29 листопада 2020

​У церковній школі УГКЦ в Будапешті завершився навчальний рік

Вівторок, 16 червня 2020 12:08

13 червня в Рідній Школі в Будапешті  при Українському центрі  кардинала Любомира Гузара в Угорщині  завершився навчальний рік Конкурсом талантів. На Конкурсі були представлені три категорії учасників - молодша, середня і старша. Учні мали можливість обирати номінації за своїм бажанням і брати участь одразу в декількох.

Учні виступили в таких номінаціях:  "Знавець української мови", "Художнє слово", "Юний історик", "Співаночка", "Інструментальне виконання", "Живопис та прикладне мистецтво", "Майстер-перукар".

У конкурсі також взяли участь учні в онлайн спосіб, які не змогли долучитися через карантинні обмеження.

Батьки та гості свята побачили малюнки, послухали вірші з кращих добірок української поезії і українські пісні.

"Діти та викладачі мали можливість показати результати своєї праці. Незважаючи на перехід навчального процесу в онлайн формат, школа продовжувала працювати і жодного уроку не було скасовано. Ми мали 30 навчальних субот протягом року, а також працювали за авторськими програмами наших вчителів", – розповіла очільниця школи Олена Бескоровайна.

У нагороду за річні старання всі діти отримали подарунки і дипломи.

На завершення конкурсу до присутніх звернувся душпастир для українців греко-католиків о. Дам’ян Габорій, який поблагословив учасників та подякував Олені Бескоровайній, що погодилась очолити школу і успішно провадила діяльність закладу, зокрема під час пандемії.

Голова конкурсного журі, Голова Товариства Української Культури в Угорщині Ярослава Хортяні привітала всіх із завершенням навчального року і підкреслила, "що місія тих українців, хто живе і вчиться в Будапешті, -  продовжити ростити ті зерна культури і мови, які проростуть любов'ю до України і передадуться наступним поколінням".

У неділю, 14 червня, діти з батьками та вчителі взяли участь в подячній Літургії на парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті з нагоди завершення навчального року.

У рамках навчального процесу українська малеча вивчала основи християнської віри, а також підготовлялася до Першої сповіді. Цього року було сформовано дві групи до сповіді, перша з них приступила до Тайни покаяння та урочистої Євхаристії в День зіслання Святого Духа, а наступна приступить під час парафіяльного празника в День Покрови Пресвятої Богородиці.

Рідна Школа в Будапешті запрошує приєднатись до навчання дітей українців, які проживають в Будапешті і околицях. Школа почне працювати з вересня 2020 року.

За матеріалами пресслужби УГКЦ в Угорщині

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: