Субота, 04 липня 2020

Громада УГКЦ в Угорщині поновила богослужіння після карантину

Понеділок, 25 травня 2020 12:32

24 травня, в неділю Сліпонародженого, парафія Покрови Богородиці в Будапешті провела першу Літургію після карантинних обмежень.

Під час недільної проповіді душпастир для українців греко-католиків Угорщини о. Дам’ян Габорій підкреслив, що у важких життєвих обставинах християнин має ставити собі не тільки питання «Чому так сталося?», але також «Що Бог хоче мені сказати через дану ситуацію?» «Сьогодні багатьох людей по світу огорнув великий страх через пандемію. Страх паралізував багатьох християн. Але не забуваймо, що тільки Воскреслий Христос позбавить нас страху та поверне до нормального життя через молитву та церковні Таїнства», - зауважив священник.

Священник подякував усім, хто в духовний спосіб перебував із своєю парафіяльною спільнотою під час карантину та складав пожертви для підтримки своєї парафії. Особливу подяку склав голові Ярославі Хортяні та членам Товариства української культури в Угорщині за благодійну акцію «Великодній кошик». «Саме момент кризи показав, наскільки ми дбаємо та любимо свою парафію. І сьогодні ваша присутність в храмі попри страх, який панує, є доказом того, що Христос є на першому місці у вашому житті» - підкреслив душпастир.

Цього дня для парафіян відбулася акція, під час якої присутні в храмі отримали маску з вишивкою із нагоди поновлення богослужінь та Дня вишиванки 2020 в Будапешті від товариства української молоді та сімей в Угорщині «Нова Хвиля».

Нещодавно рішенням угорського уряду було зняти обмеження для проведення богослужінь у храмах під час карантину, але обов’язком є дотримувати дистанцію 1.5 м та перебувати у масці.

Як розповіла член пасторальної і економічної ради парафії, депутат Державного самоврядування українців в Угорщині Ліліана Грекса, угорський уряд дбає про релігійні організації в країні і в різний спосіб підтримує  конфесії, розуміючи, що духовне життя громадян є фундаментальним в країні.

За інформацією пресслужби УГКЦ в Угорщині

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: