Субота, 04 липня 2020

В Угорщині для української малечі провели cвято Миколая

П'ятниця, 27 грудня 2019 11:58

21-22 грудня відбулося святкування Дня Святого Миколая в українській громаді Будапешта.

Перший день святкування проходив в церковній Рідній Школі, де діти різних класів підготовили вірші та пісні для улюбленого Святого. А потім відбулися ігри та забави, підготовлені вчителями школи. На початку свята до присутніх батьків та дітей звернувся душпастир для українців греко-католиків Угорщини о. Дамян Габорій, який розповів про життя і діяльність Святого Миколая.

У свою чергу керівник школи Олена Бескоровайна зазначила, що для шкільної спільноти є важливим провадження різного роду релігійно-державних свят.

Другий день святкування відбувся в неділю на парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті. Після недільного богослужіння до дітей парафії також навідався Святий Миколай.

Як зазначила організатор свята Оксана Габорій, "свято Миколая - найулюбленіше для українських дітей в Угорщині, бо святий Миколай приходить до них двічі: згідно з Григоріанським календарем перший раз до угорських шкіл, де навчаються всі українські діти, та вдруге, коли святкування відбуваються згідно з українськими традиціями. В тому часі українська малеча отримує багато подарунків. Тому діти чекають на це свято цілий рік і до нього готуються".

Святкування святого Миколая відбулося за підтримки "Дому українських традицій в Будапешті", Товариства Нова Хвиля, Столичного самоврядування українців в Угорщині та парафії Покрови Богородиці.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі

Ми на Facebook

Відео

 

Поставити питання

Ваш Email
Імя:
Запитання: