Версія для друку

Блаженніший Святослав відвідав учасників духовно-формаційного семінару для підвищення кваліфікації місіонерів із-за кордону у Княжичах

Опубліковано в Семінари для місіонерів Вівторок, 22 жовтня 2013 20:11

Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ відвідав учасників духовно-формаційного семінару для підвищення кваліфікації місіонерів - священиків, монахів та монахинь із-за кордону, що проходить у Княжичах. Блаженнійший відслужив Вечірню у каплиці Київській Трьохсвятительській духовній семінарії, а потім поспілкувався з учасниками курсів. Поцікавився проблемами і перспективами розвитку душпастирства, зокрема, на теренах Литви, Португалії і Австрії, і запросив всіх отців приїхати на освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві 17-18 серпня.
Цього дня учасники семінару також прослухали низку лекцій.

Зокрема, перша доповідь Владики Венедикта (Алексійчука), Голови Синодальної літургійної комісії (Львів) була присвячена темі богослужіння як вияву місійності Церкви в контексті міграції. Він відзначив, що священнодіяння є найбільшою сутністю Церкви, а Божественна Літургія дає можливість доторкнутися, причаститися до життя Божественного. “Сьогодні перед нашою Церквою постає завдання відновлення та формування передусім літургійної свідомості. Водночас, підкреслюючи центральну важливість Божественної літургії, нам потрібно наголошувати на благодатному впливі інших богослужінь”, - зазначив Владика Венедикт.

У другій промові Владики йшлося про здобутки і переваги у перекладі літургійних текстів іншими мовами.

О. Петро Рак, Керівник відділу церковних комісій УГКЦ (Львів) розповідав про роль мирянського рух у становленні та розвитку УГКЦ і, зокрема, роль жінки на парафії. “Великою підтримкою на парафії є жіноцтво. За своїм емоційним складом це частина людства, яка перша біжить, навернувшись до Господа. Чоловіки стоять позаду, придивляються, їхні емоції стримані. Дослідження показують, що жінки природно брали на себе релігійну роль у домі: готували святкову їжу, запалювали свічку у суботу, провадили дітей у молитві, слідкували, щоби були дотримані всі релігійні практики”, - зазначив о. Петро.
Єрм. Макарій Іванишин, СУ (Львів-Унів) поділився власним досвідом заснування церковних громад в Італії. “Сьогодні в Італії 50 наших священиків і 140 різних спільнот. Там була проведена серйозна робота, яку організував о. Василь Поточняк. Перші священики були дуже свідомі, вони мусили вчитися в Італії, водночас не залишили можливості їхати і утворювати парафії. В цьому нам дуже допомагала Римо-Католицька Церква: надавали храми для богослужінь, брали наших священиків на роботу. Я працював у Брешії, Мантовій, Модені, Реджо-Емілії. В Італії кожна парафія неповторна”.

Отець Макарій також підкреслив, що чим більше даєш людям – тим більше отримуєш.

“Якщо в тебе добре серце, то навколо тебе одразу гуртуються люди. Вони це відчувають, особливо жінки. В Україні ми звикли, що всі приходять до пароха. А там навпаки ти мусиш йти в парки, збирати людей, заохочувати. Спочатку зібрав 5-10. А потім вже ті люди починають робити місію і заохочувати інших прийти до Церкви, до Бога”, - розповів єромонах.

У свою чергу о. Тарас Галавай (Мантова) зазначив, що парафіян треба вимолювати. “Бог провадить людей до Церкви в різні способи. Ми можемо молитися, щоби Бог їх навертав і спасав. Парафія у мене фактично почалася з двох жінок, з двох Оксан. Я почав більше молитися за тих людей, місця, середовище, щоби Бог більше торкався всіх українців: католиків, православних, протестантів. І почалися відбуватися дуже гарні речі”, - відзначив о. Тарас. Він також наголосив на важливості створення молитовних груп, які є “серцем парафії”.

Останні матеріали

Схожі матеріали

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі