Версія для друку

О. Орест Демко представив учасникам семінару ПМВ діяльність Інституту душпастирства подружжя та сім'ї свв. Йоакима і Анни

Опубліковано в Семінари для місіонерів Середа, 19 липня 2017 12:38

О. Орест Демко представив учасникам VII духовно-формаційного семінару для священиків-місіонерів, що триває у м. Яремче, діяльність Єпархіального інституту душпастирства подружжя та сім'ї свв. Йоакима і Анни. 

"Навіщо ми створили цей інститут? Бо відчуваємо потребу, щоби у суспільстві підтримувати увагу до подружжя і сім'ї на належному рівні. Світ планує змінити ставлення до сім'ї і вона потребує опіки", - зазначив о. Демко.

Він підкреслив, що сім'я - це первинна клітина людського суспільства, яка виступає місцем зустірічі чоловіка і жінки, Бога і людини, особи і суспільства.

"Сім'я - це одне з найбільших благ для Церкви і суспільства. Якщо буде сильна і здорова родина - буде сильна і здорова церковна спільнота, ціла Церква і суспільство", - наголосив о. Орест.

Як відзначив священик, сьогодні інститут сім'ї зазнає розхитування через переміни у культурі, суспільстві, економіці, світовій поілтиці і, зокрема, новітні антисімейні ідеології.  "Особливу загрозу несе сьогодні так звана "гендерна ідеологія", яка заперечує об'єктивність інсування фізичноі статі, представлючи її виключно як плід власного вибору, - додав о. Орест Демко. - Блаженніший Святослав сказав в одній зі своїх промов: "Колись українська сім'я врятувала Церкву, тепер обов'язком Церкви є врятувати сім'ю". Ми маємо проголошувати правду, яку промовив Госоподь, Євангеліє подружжя".

Священик зауважив, що, на жаль, сьогодні душпастирство сім'ї зводиться лише до передподружньої катехизації. "І навіть вона іноді зводиться до формальних поверхневих зустрічей. Такий підхід не буде ефективним, особливо якщо врахувати, що світ постійно пропагує інші погляди та антицінності", - додав о. Орест.

Мета інституту, як зазначив священик, - утвердження подружжя та сім'ї в Україні і за її межами шляхом напрацювання і поширення практичних методів здійснення душпастирства подружжя та сім'ї відповідно до вчення Католицької Церкви.

Він також окреслив 4 напрямки діяльності Інституту:
- пасторальний (приготування до подружнього життя, супровід родин, зокрема, розвиток родинних рухів і спільнот, душпастирство багатодітних і священичих родин, сімей з усиновленими дітьми та родин учасників АТО);
- науково-дослідницький (наукові дослідження на подружню та сімейну тематику; наукові конференцї, симпозіуми, круглі столи, семінари на родинну тематику; видавнича та перекладацька діяльність);
- консультативний (при Інституті відкрили порадню, де працює психолог, юрист, фахівець з природнього планування сім'ї і священик; працює Католицька жіноча консультація)
- формаційний (формаційні курси для священиків, вишколи для викладачів центрів передподружьної підготовки, сімейних порадень та Католицької жіночої консультації, вишкіл для аніматорів (які працюють у літніх таборах).

Цього року ПМВ проводить VIІ сесію духовно-формаційного семінару для священиків-місіонерів у м. Яремче-Ямна з 17 по 20 липня. Тема цьогорічного семінару: "Душпастирство сімей: передподружня катехизація, проблема церковної ідентичності".

Останні матеріали

Схожі матеріали

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі