Версія для друку

Наталія Бордун: Кожна людина потребує спільноти і шукає її через приналежність

Опубліковано в Семінари для місіонерів Понеділок, 18 липня 2016 15:27

Спільнота мусить бути відкрита, найперше – щоби свідчити і запрошувати до себе інших людей. Про це заявила керівник інституту лідерства та управління УКУ Наталія Бордун під час VI сесії духовно-формаційного семінару для підвищення кваліфікацій місіонерів УГКЦ на тему: «Душпастирство молоді та дітей в умовах міграції» у Брюховичах.

Вона відзначила, що кожна людина потребує спільноти і шукає її через приналежність. “Молоді люди шукають спільноту через приналежність. Вони будуть йти в спільноту, якщо та відповідає їхній ідентичності. Тому зараз все більше спільнот утворюється навколо якихось середовищ: люди, які цікавляться природою, соціальними питаннями, урбаністикою тощо”, - зазначила Наталія Бордун.

Керівник інституту лідерства та управління УКУ підкреслила, що спільнота - це завжди відкритість. “Здорові спільноти будуть свої стосунки таким чином, що людина відкривається. Відкриваючись, люди стають більш вразливі. Але буває, що спільноти, в яких панують гарні внутрішні стосунки, часом закриваються від зовнішнього світу. Та в будь-якому разі спільнота мусить бути відкрита, найперше – щоби свідчити і запрошувати до себе інших людей”, - наголосила доповідач.

Відкриваючись, відзначила Наталія Бордун, люди очікують на сприйняття. Тому в спільнотах дуже важливо помічати один одного: зміни настрою, труднощі, проблеми, відповідно реагувати, ділитися радістю, вміти прощати.

Вона зауважила, що до кожної спільноти людина приходить з різними потребами і цілями. “Якщо говорити про християнські спільноти: хтось шукає однодумців, хтось - Бога і поглиблення своїх стосунків з Богом, хтось - весело проводити час, хтось – знайомства з гарними дівчатами чи хлопцями”, - зауважила керівник інституту лідерства та управління УКУ.

Експерт відзначила, що перший етап формування спільноти – зацікавити людину. “Люди приходять через зацікавлення, багато приходять не з метою шукати Бога, а просто допомогти і потім зростають у своїх стосунках з Богом. Важливо зрозуміти, що людина шукає, чого потребує і спробувати знайти словами, якими промовити до людини, щоби вона прийшла знову. Другий етап формування спільноти – задіювати людей. Інакше вони просто підуть”, - зазначила Наталія Бордун.

Останні матеріали

Схожі матеріали

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі