Версія для друку

Учасникам місійного семінару ПМВ розповіли про особливості катехизації в умовах міграції

Опубліковано в Семінари для місіонерів Субота, 16 липня 2016 12:59

Катехизація на парафії має бути цілісним організованим процесом і охоплювати дітей від 5 років до найстарших. Про це заявила Голова Патріаршої Катехитичної комісії УГКЦ с. Луїза Цюпа, СНДМ, під час VI сесії духовно-формаційного семінару для підвищення кваліфікацій місіонерів УГКЦ на тему: «Душпастирство молоді та дітей в умовах міграції» у Брюховичах.

Вона відзначила, що катехитична праця з дітьми за рішенням Синоду повинна розпочинатися з 5 років. "Підготовка має тривати рік. Це християнське втаємничення дітей. Ми готуємо дітей до першої сповіді, оскільки причащаємо дітей від Хрещення", - зазначила с. Луїза.
Вона також підкреслила, що катехизація має привести до Літургії.

"Існує проблема - буває, діти приходять на катехизацію, а на Літургію не йдуть. Катехизація має бути цілісним організованим процесом і охоплювати дітей від 5 років до найстарших. Ми їм пояснюємо Літургію, ікони, молитви. А після першої Святої Сповіді треба думати про подальшу катехизацію дітей. Це духовний супровід дитини, яку ми приготували до першої Сповіді", - сказала сестра Служебниця.

Голова Патріаршої Катехитичної комісії наголосила, що важливо, щоби на парафії був катехит, оскільки священик не може приділити належної уваги для катехизації всіх. І відзначила, оскільки Церква має бути відкритою до всіх людей, незалежно від мови спілкування, УГКЦ вже напрацювала катехизм російською, англійською і португальською мовами, а нині готується ще й іспанською.

С. Луїза розповіла про програми і підручники з катехизації, зокрема для дітей з особливими потребами. "Для України усі програми розробляємо на основі катехизму "Христос - наша Пасха", - зазначила доповідач.

Сестра Служебниця підкреслила, що катехизація потрібна не тільки для дітей, а й для дорослих. І зауважила, що щорічно готуються до хрещення в УГКЦ близько 2000 дорослих людей.

У свою чергу керівник проектів і програм Катехетично-педагогічного інституту УКУ Назар Дуда розповів про катехизацію в умовах міграції шляхом дозвілля. Він відзначив, що за кордоном найбільш вдала форма для катехизації - це літні табори. Вони можуть бути як виїзні, так і прицерковні. "Виїзні табори - це лабораторія життя. Наша мета - щоби діти розуміли, що українцем бути файно, що християнином бути файно. У таборі треба починати з елементарних кроків воцерковлення. У багатьох дітей, наприклад в Іспанії, існує спротив до молитви, бо вони не бувають у церкві. А до нас приходять у табір і ми стараємося організувати так, щоби їм було цікаво йти на ранішню молитву. Підлітки допитливі і ми маємо дати відповіді на питання, які їх цікавлять", - зазначив Назар Дуда.

Останні матеріали

Схожі матеріали

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі