Версія для друку

О. Андрій Онуферко: Кожна парафія має те саме покликання: бути місцем зустрічі з Живим Христом

Опубліковано в Семінари для місіонерів П'ятниця, 21 серпня 2015 21:37

Кожна парафія, велика чи мала, в себе вдома чи на чужині, багата чи бідна, має те саме покликання: бути місцем зустрічі з Живим Христом. Про це заявив о. д-р Андрій Онуферко під час духовно-формаційного семінару для підвищення кваліфікацій місіонерів УГКЦ на тему: «Мирянський рух в умовах міграції: створення та провід», який проводить ПМВ у м. Яремче.

"Якщо парафія не проповідує Божого Слова, не живе життям Святих Таїнств і молитви, не допомагає ближньому - вона не є Церквою. Жива Парафія живе як спільнота, має спільну мету і вміє працювати для ії досягнення", - підкреслив о. Андрій Онуферко.

Він відзначив, що, плекаючи та оживляючи парафії, ми тим самим плекаємо та оживляємо цілу Церкву.

І окреслив складові живої парафії:
- Боже Слово і Катехизація (Кериґма) – пізнання правди віри і їх втілення в щоденне життя.
- Літургія і Молитва – участь в літургійному, таїнственному та молитовному житті на освячення Божого Люду.
- Служіння Ближньому (Дияконія) – приділення особливої уваги потребуючим, як у самій парафії, так і поза нею.
- Провід - Управління дарами – служіння Єпископа з душпастирями у співпраці з мирянами в управлінні дарами (часу, таланту і скарбу) на спільну користь.
- Сопричастя-Єдність (Кінонія) - плекання духовної єдності Христової Церкви та сприяння єдності всіх християн (екуменізм).
- Місійний Дух – свідчення про своє життя в Христі, запрошуючи інших до участі в ньому.

Священик зауважив, що треба заохочувати кожного парафіянина ставити Бога на перше місце і ділитись одержаними Божими дарами для розбудови Його Царства. "Треба знаходити час для Бога. Коли ми говоримо про десятину, то йдеться не тільки про гроші, а про час і таланти. Допомогти потребуючим, немічним парафіянам чи створити веб-сторінку для парафії тощо", - зазначив о. Андрій Онуферко.

Священик розповів, що на місіях існують свої виклики: невелика кількість вірних, тимчасова присутність людей, нелегальний статус, обмежені фінансові ресурси, залежність від парафії іншої Церкви, обмеженість у часі. Водночас, підкреслив о. Андрій, місійна територія може мати гарні можливості для праці: прагнення бути «в своїй громаді» в чужому середовищі;прагнення духовного життя; бажання зберегти свою ідентичність; талановитість і професійність вірних-мирян; туга за батьківщиною.

Він відзначив, що найважливіше для душпастиря - вміти заохотити вірних-мирян до якнайживішої участі в посланництві Церкви там, де вони проживають, вміти пізнавати різні людські (природні і духовні) дари і старатись створити для своїх вірних «духовну батьківщину» і «живу спільноту». "Бо кожна парафія, велика чи мала, в себе вдома чи на чужині, багата чи бідна, має те саме покликання: бути місцем зустрічі з Живим Христом", - наголосив о. Андрій Онуферко.

Останні матеріали

Схожі матеріали

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі