Версія для друку

О. Олег Лука: Як священик проповідує - так люди і вірять

Опубліковано в Семінари для місіонерів П'ятниця, 21 серпня 2015 20:04

Проповідь повинна бути добре підготовлена, цікава і щира. Як священик проповідує - так люди і вірять. Про це заявив о. Олег Лука, представник Комісії Справедливість і Мир, під час духовно-формаційного семінару для підвищення кваліфікацій місіонерів УГКЦ, який ПМВ проводить у м. Яремче.

Він відзначив, що проповідь у пасторальній праці - це ефективний інструмент творення і розвитку спільноти серед мігрантів. Тому до неї слід ретельно готуватися.

"Митрополит Андрей Шептицький казав: "Такою є віра людей, якою є проповідь священика". Тобто як священик проповідує - так люди і вірять, - підкреслив о. Олег Лука. - А підготовка - 50% успішного виступу. Коли Блаженнішого Любомира запитали, скільки потрібно готуватися до проповіді, він зауважив: "Коли я вчився, мені казали, що для 1 хвилини виступу потрібно годину підготовки". Тоді проповідь матиме вагу".

Священик відзначив, що у проповіді важливі як зміст, так і форма подачі - інтонація, жести.  "У проповіді дуже важлива простота і відвертість. Коли ми говоримо правду - творимо довіру. Проповідник у першу чергу повинен звертати увагу на слухачів. Враховувати їхні інтереси. Потрібно обов'язково подавати щось нове. Також важливі інтонація і тембр, постановка запитань, на які потрібно дати відповідь", - зазначив о. Олег.

Останні матеріали

Схожі матеріали

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі