Версія для друку

Капелан УГКЦ в ОАЕ розповів про особливості душпастирства в країнах Перської затоки і життя українців

Опубліковано в Публікації Середа, 13 квітня 2016 17:57

Перша громада УГКЦ на Аравійському півострові була створена у листопаді 2014 в м. Дубай о. Юрієм Юрчиком, який був направлений на пастирське служіння до Об’єднаних Арабських Еміратів та був призначений капеланом УГКЦ в Апостольському Вікаріаті Південної Аравії (ОАЕ, Султанат Оман, Республіка Ємен). На прохання ПМВ, о. Юрій Юрчик розповів про особливості душпастирства в країнах Перської затоки і життя українців на цих теренах.

Українці в країнах Перської затоки. Українці, які живуть та працюють в країнах Перської Затоки, переважно походять із Східної України, але є також вихідці з Галичини. Кількість українців у країнах Перської Затоки стрімко зростає. За офіційною інформацією Посольства України в ОАЕ, станом на серпень 2015 р. було загалом 8934 громадян України, які проживають в ОАЕ. Українці розподілені по еміратах наступним чином:

Емірат Дубай-5678
Емірат Абу-Дабі-1600
Емірат Аджман-232
Емірат Рас Ель Хайма-296
Емірат Ум Аль Кувейн-25
Емірат Фуджейра-138
Емірат Шарджа-965
На Близькому Сході українці також живуть у Кувейті (близько 250), душпастирює в цій країні о. Андрій Максимович - Секретар Апостольської Нунціатури в Кувейті; в Катарі (близько 500), Бахрейні (близько 300), Саудівській Аравії (близько 350), Омані (близько 200).

Духовне життя: Богослужіння відправляють щоп’ятниці (у країнах Затоки існує традиція відправляти недільну Службу Божу у п’ятницю) на території парафії Святого Франциска (Джебель Алі, Дубай). Для української громади, за дозволом Правлячого Єпископа Апостольського Вікарія Південної Аравії Владики Пола Хіндера, використовують Антіохійський православний храм по сусідству з католицьким храмом Святого Франциска. З місцевим православним парохом Антіохійського патріархату архимандритом Варнавою Мессі у капелана УГКЦ склалися надзвичайно дружні відносини.

Раз на місяць, кожну 4-ту Неділю, також відправляють Службу Божу у другій католицький парафії Дубая- храмі Пресвятої Діви Марії.

Кожної першої Суботи є Служба Божа в катедральному соборі Святого Йосифа Обручника в столиці ОАЕ м. Абу-Дабі.

На Святкові Богослужіння громади УГКЦ в Дубаї збирається приблизно 500-600 українців, в Абу-Дабі - приблизно 100-150. У звичайних недільних Богослужіннях в Дубаї беруть участь від 20 до 40 вірних, в Абу-Дабі близько 20-25 вірних.

Соціальна праця: Громада УГКЦ в ОАЕ впродовж року розпочала та успішно проводить благодійно-волонтерську діяльність. Так майже кожні два місяці своїми силами та коштами громада приймає на відпочинок та реабілітацію групи (8-15 осіб) поранених в зоні АТО українських воїнів. Громада активно допомагає Вінницькому військовому шпиталю.

Адміністративно-церковна структура: Аравійський півострів поділений на два Апостольські вікаріати Римо-Католицької Церкви: Апостольський Вікаріат Південної Аравії (ОАЕ, Султанат Оман та Республіка Ємен) очолює Єпископ Пол Хіндер з осідком в Абу-Дабі і Апостольський Вікаріат Північної Аравії (Королівство Бахрейн, Кувейт, Катар та Королівство Саудівська Аравія) очолює Єпископ Камілло Баллін з осідком в Бахрейні.
Всі громади Східних Католицьких Церков підпорядковані місцевим Римо-Католицьким єпископам.

Проблемні питання. Найбільшою проблемою для українців на Аравійському Півострові є суттєва різниця між менталітетом мешканців Близького Сходу, загалом країн Азії та українцями. Часто незнання місцевих традицій та культури призводить до непорозумінь.

Для душпастирів, які працюватимуть в регіоні Перської затоки у майбутньому, надзвичайно важливо розуміти місцеву культуру, традиції та закони.

Для розвитку громади УГКЦ в країнах Перської Затоки найбільшою проблемою є відсутність власної церковної та соціальної структури. Ми не маємо власного церковного приміщення, яке б могло слугувати не тільки для відправлення Богослужінь та катехизації, але також для соціальної роботи серед українців. Наразі головним завданням капелана УГКЦ є створення першої української суботньої школи в м. Дубай. Але відсутність приміщення ускладнює цей процес. Частково ця проблема вирішується за допомогою Римо-Католицької Церкви та інших Церков, але зважаючи на те, що кількість християнського населення в регіоні зростає, а церковних приміщень бракує, у майбутньому питання власного приміщення має вирішуватися.

Відносини з іншими Церквами. За півтора року капелан УГКЦ нав’язав дружні екуменічні відносини із різними християнськими церквами та спільнотами в ОАЕ. Передусім це: Антіохійська Православна Церква, Коптська Православна Церква, Вірменська Апостольська Церква, а також Англіканська, Лютеранська та Євангелична церкви. УГКЦ в ОАЕ має добрі відносини з громадою Сікхів в м. Дубай.

Капелан УГКЦ кілька разів був запрошений взяти участь у іфтарі - святкововій вечері під час мусульманського посту у Рамадан.

Відносини з владою. У серпні минулого року відбулася коротка зустріч та знайомство Капелана УГКЦ з Шейхом Мохаммедом ібн Рашид аль-Мактум, Еміром Дубаю, Віце-Президентом та Прем’єр-міністром ОАЕ та із Шейхом Хамданом бін Рашід Аль Мактум, Головою муніципалітету Дубая у Заабіль палаці м. Дубая.

Добрі відносини налагоджені із низкою іноземних дипломатичних представництв в Дубаї та Абу-Дабі.

За 2014-2015 роки капелан УГКЦ в Апостольському Вікаріаті Південної Аравії відвідав із душпастирською місією різні емірати та країни Перської Затоки: Емірат Дубай, Емірат Абу-Дабі, Емірат Шарджа, Емірат Фуджейра, Емірат Рас Ель-Хайма, Емірат Аджман, а також Державу Кувейт та столицю Султанату Оман - м. Маскат.

Контактні дані:
Ukrainian Greek Catholic Chaplaincy in the United Arab Emirates
St. Mary's Catholic Church,P. O. Box : 51200,Dubai,United Arab Emirates
E-mail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
https://www.church.ukraine.ae
https://www.facebook.com/UGCCinUAE/
www.church.ukraine.ae
church.ukraine.ae

Останні матеріали

Схожі матеріали

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі