Версія для друку

Голова ПМВ у Люрді розповів про підготовку III Форуму мігрантів УГКЦ і презентував діяльність ПМВ

Четвер, 17 жовтня 2019 22:58

Делегація Пасторально-міграційного відділу на чолі з Головою ПМВ владикою Йосифом Міляном бере участь у семінарі-форумі священників Західної Європи у французькому місті Люрд.

Тема форуму - “Сопричастя: Церква, родина та спільноти”.

Виступ владики Йосифа був присвячений діяльності ПМВ та підготовці до Форуму мігрантів УГКЦ Центральної та Західної Європи, який планується провести у Люрді восени 2020 року.

«У 2011 році у Бразилії Синод ухвалив рішення, що наша Церква повинна дійти до всіх греко-католиків, де б вони не були і скільки б їх не було. І цим має займатися ПМВ, оскільки ми опікуємось мігрантами», - зазначив єпископ.

Він відзначив, що багато священників, які виїхали душпастирювати за кордон, не були належним чином підготовлені. Тож ПМВ, дбаючи про їх розвиток, щорічно організовує духовно-формаційні семінари для місіонерів. «Не всі священники, які виїхали за кордон, мали добрий вишкіл. І ми проводимо семінари, що підвищити їх рівень – інтелектуальний та духовний, щоби звернути увагу на виклики, які виникають на міграційних теренах, на канонічні проблеми. Тож ми запустили своєрідний інститут постійної формації священників. Створюємо програми, запрошуємо викладачів УКУ і проводимо такі семінари. Якщо священники не можуть приїхати до України, ми їдемо до них. Вже відбулися відповідні семінари у Румунії, Іспанії, Португалії, Казахстані і Боснії», - зауважив владика Йосиф.

Він також розповів про спецкурс для семінаристів передостаннього року навчання, який ПМВ щорічно організовує, щоби ознайомити майбутніх душпастирів з можливостями і особливостями служіння для вірних УГКЦ за межами України.

«Маємо великі амбіції щодо створення місійного інституту і наші курси можуть бути зародком такого інституту», - додав голова ПМВ.

Єпископ відзначив, що відділ опікується вірними УГКЦ у 44 країнах світу.

«Цього року у березні ми дісталися ПАР. Там купа наших лікарів, вчителів, айтішників. У Південній Африці вже було відправлено кілька Богослужінь. Тепер шукаємо англомовного священника, але щоби знав українську», - зазначив Владика Йосиф.

Він також відзначив, що у деяких країнах Європи міграція вже перероджується у діаспору. Тож українські священники теж мають враховувати цей виклик і змінювати свої підходи у служінні.

Розповідаючи про підготовку до III Форму УГКЦ у Люрді, владика Йосиф відзначив, що він буде присвячений українській родині в еміграції.

«Ми вже провели перше засідання. Поділимо на три секції. Перша - сім’я як спільнота любові. Вона має містити свідчення подружь та вчення Католицької Церкви (богословський аспект). Друга секція – виклики, яка би включала теми збереження ідентичності, проблему неповних сімей, проблему насильства в сім’ї. І третя секція -  Церква як запорука міцної сім’ї, де би йшлося про канонічні, літургійні аспекти і також обговорення, як Церква могла б спричинитися до міцної української сім’ї, до утвердження її у вірі, у шлюбі», - зазначив владика Йосиф.

Перед учасниками семінару у Люрді також виступили Апостольський адміністратор вакантного осідку Паризької єпархії святого Володимира Владика Гліб Лончина, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник української католицької архиєпархії Філадельфії владика Андрій Рабій.

Цими ж днями, 18-20 жовтня, відбудеться національна проща українців Західної та Центральної Європи до Люрду.

Останні матеріали

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі