Версія для друку

Українці з Угорщини відбули прощу до Австрії

Вівторок, 05 грудня 2017 11:46

У суботу, 2 грудня, українці з Угорщини взяли участь в паломництві до Австрії. Паломницький день розпочався в центральному паломницькому містечку Австрії Маріяцель, що в Альпах. Там паломники помолилися перед чудотворною статуєю Матері Божої. Дорогою до дому, прочани відвідали Відень, де в головному соборі Австрії св. Стефана, помолилися перед чудотворною іконою Матері Божої (оригінал) з Марія Повч та взяли участь в богослужінні в українській церкві св. Варвари.

Метою паломництва була молитва за мир в Україні та за всі християнські родини.

Організували паломництво спільнота «Назаретських Родин» при парафії Покрови Богородиці в Будапешті. Духовний супровід здійснював душпастир для українців греко-католиків Угорщини о. Дамян Габорій.

Довідка:

Маріяцель (Mariazell) – місто у гірській місцевості на півночі Австрії та найбільший Марійський відпустовий центр. Тут у 1157 р. за посередництвом Пресвятої Богородиці сталося чудо. Побожний чернець-бенедиктинець, вирушаючи проповідувати Євангеліє, взяв з собою статую Пресвятої Богородиці з Ісусом. По дорозі, на його шляху трапилася величезна кам’яна скала. Чернець з молитвою звернувся по допомогу до Марії – і скала розкололася надвоє, звільнивши шлях для проходу. На місці події монах спорудив невеличку келію й туди помістив статую Богородиці з Ісусом. Слава про побожного монаха та чудотворну статую поширювалася, відбувалися інші чуда та зцілення, паломники почали масово прибувати на це місце. Так Маріяцель перетворився на центр паломництва не тільки для австрійців, а й для віруючих Центральної та Східної Європи. Сьогодні чудотворна статуя Пресвятої Богородиці з Ісусом, висота якої лише 49 см, зберігається в невеликій відкритій каплиці у центрі базиліки Різдва Діви Марії. Фігурка зодягнена у розкішні дорогоцінні ризи, увінчана золотою короною. Величають Богородицю як «Велику Матір Австрії», «Велику Владичицю Угорщини», «Матір слов’янський народів». У 1983 р. Маріяцель відвідав Папа Іван Павло ІІ, а у 2007 р. – Папа Бенедикт XVI.

Останні матеріали

Схожі матеріали

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі