Версія для друку

У Будапешті прем’єр-міністр Гройсман зустрівся з українською діаспорою

Понеділок, 28 листопада 2016 13:29

У рамках робочого візиту до Угорщини прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зустрівся з українською громадою в приміщенні Державного самоврядування українців в Угорщині. 

На зустрічі були присутні посол України в Угорщині Люба Непоп, Голова Європейського конгресу українців, депутат парламенту Угорщини Ярослава Хортяні, президент Державного самоврядування українців в Угорщині Юрій Кравченко, керівники регіональних самоврядувань Угорщини, керівники українських громадських організацій та товариств в Угорщині, душпастир для українців греко-католиків в Угорщині о. Дам’ян Габорій та українська інтелігенція Угорщини.

Під час зустрічі прем’єр представив актуальну політичну та економічну ситуацію в Україні і поінформував про домовленості з угорським урядом.
У свою чергу о. Дам’ян Габорій розповів про актуальний стан релігійного життя українців в Угорщині: «Українська громада багато років добивалася можливості молитися рідною мовою. Протягом останніх років священники приїжджали з України раз на місяць і відправляли богослужіння для українців. Від вересня цього року з’явилася можливість регулярних українських богослужінь з приїздом священника до Будапешту. Але перед нашою громадою стоять інші виклики – мати свої храми для духовної опіки українців, бо зараз громади моляться в угорських храмах на основі оренди, і години, які пропонуються, не є зручними для людей. Тому перед нами стоїть завдання - побудувати свій український храм, який стане центром культурно-релігійного життя українців, оскільки церква завжди об’єднувала українців в Україні та в діаспорі. Українська церква – це українська ідентичність. В Україні є багато угорських храмів. На жаль, в Угорщині - жодного українського. Звертаємося до вас з проханням допомогти у вирішенні цього питання» - резюмував священник.

У відповідь Володимир Гройсман розповів, що нещодавно брав участь в засіданні Всеукраїнської Ради Церков та був приємно здивований співпрацею між українськими конфесіями. І пообіцяв зробити все, що від нього залежить, щоб вирішити це питання.

Увечері також відбувся святковий концерт, організований угорським урядом з нагоди приїзду голови українського уряду, в якому також взяв участь Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині

Останні матеріали

Схожі матеріали

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі