Версія для друку

Блаженніший Святослав провів зустріч із членами церковної фундації в Угорщині

Понеділок, 13 вересня 2021 15:16

У рамках душпастирських відвідин української громади Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав зустрівся із членами кураторіума фундації УГКЦ в Угорщині.

Під час зустрічі Глава Церкви подякував присутнім за підтримку парафії УГКЦ в Будапешті і розповів про свою розмову із угорським урядом та посольством України в Угорщині, які виявили підтримку зі свого боку в справі будівництва храму, школи та садочку в Будапешті.

Своєю чергою учасники зустрічі запевнили Блаженнішого в подальшій підтримці церкви.

На зустрічі також були присутні Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус, секретар Блаженнішого о. Олег Олекса та жертводавці фундації брати Ігор та Володимир Онищуки.

Минулого року, з благословення Блаженнішого Святослава та митрополита Угорської Греко-Католицької Церкви владики Филипа Кочіша, було створено Фундацію УГКЦ в Угорщині. Засновником фундації є Патріарша курія УГКЦ. Головою кураторіуму вибрали душпастиря для українців греко-католиків Угорщини о. Дам’яна Габорія. Члени кураторіуму: о. Любомир Яворський, Ярослава Хортяні, Ліліана Грекса, Олег Турик, Віктор Гарапко і Павло Молнар.

Цілі фундації:

1.Організація пасторальної роботи для українців греко-католиків в Угорщині та допомога  в інтегруванні до угорського суспільства.

2.Будівництво та обслуговування інфраструктури Української Греко-Католицької Церкви в Угорщині (у тому числі храмів, церковно-адміністративних, чернечих будівель і споруд).

3.Фінансова підтримка українського духовенства та членів їхніх сімей на території Угорщини

4.Душпастирська опіка українських мігрантів, заробітчан, в’язнів, молоді, та студентів та інших категорій вірних на території Угорщини. Створення програм порадництва та соціального служіння для вищезазначених мігрантів та їх родин.

5. Створення та обслуговування українських греко-католицьких шкіл та церковних дитячих садочків на території Угорщини. Надання допомоги вчителям, вченим, студентам, учням.

6.Фінансова і духовна підтримка українських скаутських організацій в Угорщині.

7.Підтримка українських церковних мирянських спільнот та організацій на території Угорщини.

8.Організація християнських таборів для дітей, молоді та сімей.

9. Харитативно – благодійна діяльність.

10. Популяризація святих місць України та Угорщини та організація паломницьких турів Україною, Угорщиною та іншими відомими паломницькими місцями.

11. Створення та підтримка медіа-ініціатив Української Греко-Католицької Церкви.

За інформацією пресслужби УГКЦ в Угорщині

Останні матеріали

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі