Версія для друку

Владика Йосафат Говера: Всюди є потреба і виклики - чи на галицькій парафії, чи у Луцьку, чи в Казахстані. Але всюди є і можливості

Четвер, 24 червня 2021 20:16
Всюди є потреба і виклики - чи на галицькій парафії, чи у Луцьку, чи в Казахстані. Але всюди є і можливості, і той, хто їх хоче знайти – завжди здійснить свої плани. Тож, не бійтеся, як казав Папа Іван Пало II, коли його обрали на престол. З такими словами Екзарх Луцький владика Йосафат Говера звернувся до учасників X спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання, який цьогоріч проходить у Львові.
 
“Часто думають, що місії – це ніби чисте поле, де все потрібно починати cпочатку. Це омана. Там є люди, часто щирі, відкриті, які хочуть своєї Церкви і до яких можна дійти, але треба шукати спосіб”, - зазначив владика Йосафат.
Він зауважив, що хоча між Луцьком і Львовом лише 130 км, служіння у цих екзархатах різниться.
 
“На Волині тепер греко-католики у меншості. Хоча у XIX столітті тільки у Луцькій єпархії було 1200 парафій, а у Володимирській – понад 600. Зараз у Луцьку з населенням 250 тисяч вихідців з Галичини близько 20 тисяч осіб. Але ми розуміємо, що не всі ці люди себе ідентифікують як греко-католики, - зазначив владика Йосафат. - Наші вірні до нас не прийдуть. Папа Франциск каже, що треба вийти з Церкви. Тобто йти і шукати наших вірних, щоби їх покликати до Церкви”.
 
Він зауважив, що на сьогодні Луцький екзархат налічує 3 деканати, 3 монастирі і Згромадження сестер Божого Провидіння.
 
Наприкінці зустрічі владика Йосафат запросив семінаристів приїхати до Луцького екзархату, щоб на власні очі побачити умови і особливості служіння священників УГКЦ на цих теренах. “Ми вас чекаємо. Хто хоче на Волинь – можете вже зголоситися. Тим більше зараз курортний сезон – можна поїхати на Шацькі озера. Тож користуйтесь нагодою”, - пожартував єпископ.

Останні матеріали

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі