Версія для друку

О. Едуардо Куня: Великий виклик для подружніх пар - навчитися любити один одного, жертвуючи себе один одному

Понеділок, 07 червня 2021 16:41
Великий виклик для подружніх пар - навчитися любити один одного, жертвуючи себе один одному. Про це заявив Голова комісії у справах родини в патріархаті Лісабона о. Едуардо Куня (Padre Eduardo da Cunha) на формаційному семінарі Пасторально-міграційного відділу для священників УГКЦ, що душпастирюють у Португалії.
 
Доповідь священника була присвячена темі проблем та викликів у Католицькій Церкві щодо пасторальної праці із подружжями. О. Едуардо звернув увагу на два аспекти: Пасторальну працю та доктрину Церкви.
 
Він підкреслив, що доктрина має бути живою, а отже священники мають подавати вірним конкретні приклади, які показують, як саме жити подружжю згідно з навчанням Церкви. «Маємо бути поінформовані та підготовлені, щоб захищати вчення Церкви. Адже сім'я - це клітина суспільства. Якщо сім'я є хворою, то все суспільство хворіє. І є різні проблеми, які атакують родини”, - зауважив падре Едуардо.
 
Коментуючи Євангелізацію родин, доповідач зауважив, що цей процес має відповідати різним людям та їх ситуаціям. “Зустріч у сім'ї із Живим Христом. Це дуже часто проявляється у випадках, коли діти вже починають Євангелізувати батьків, або одні сім'ї передають віру іншим сім'ям”, - додав Голова комісії у справах родини в патріархаті Лісабона.
 
Говорячи про доктрину любові, він підкреслив, що Бог - це любов. Ісус віддав своє життя через любов, і ми покликані теж любити. «Великий виклик для подружніх пар - навчитися любити один одного, жертвуючи себе один одному. З цієї любові народжується нове життя. І першим моментом життя дитини є акт любові батьків”, - зауважив о. Едуардо.
 
Він також нагадав присутнім про “Amoris laetitia” (“Радість любові”) – апостольский лист, посинодальне апостольське звернення Папи Франциска про сімейне кохання та місце родини в сучасному світі. І відзначив, що цей документ має підказки щодо пасторальних дій. “Першим пунктом є підготовка до подружжя. Але також не можна забувати про супровід подружніх пар. Дуже важливо вчасно вміти побачити проблеми, щоб змогти їм запобігти. Тому душпастирський супровід має бути конкретним і індивідуальним для кожної родини і не може бути загальним. Також важливо пам'ятати, що сім'я не може бути відірваною від церковної спільноти”, - підкреслив спікер.
 
О. Едуардо наголосив, що пасторальна праця має охоплювати різні періоди життя родин. Так, священники мають дбати про формацію для пар, які тільки зустрічаються, про підготовку пар до Таїни подружжя, а також надавати духовну опіку власне подружжям.

Останні матеріали

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі