Версія для друку

Команда ПМВ провела місійний спецкурс для вихованців Київської семінарії

П'ятниця, 26 лютого 2021 23:42

Команда Пасторально-міграційного відділу на чолі з Головою ПМВ владикою Степаном Сусом зустрілася із семінаристами-випускниками Київської Трьохсвятительської Духовної семінарії та провела одноденний спецкурс з місійного служіння.

“Сьогодні представники ПМВ і експерти презентують, чим живе наша Церква в сфері місійності. У світі є місця, де ми вже потребуємо священників: наприклад, Греція, Іспанія, ПАР. Всюди наші люди чекають на душпастиря”, - зазначив владика Степан на початку зустрічі.
 
Голова ПМВ підкреслив, що для служіння за кордоном потрібно мати внутрішню готовність і бути певним щодо свого покликання. “Ви будете жити в іншому середовищі, можливо, не такому релігійному, в іншій країні, де священника можуть не сприймати. Треба бути внутрішньо готовим їхати на місії. Хто відчуватиме бажання служити нашим людям за кордоном - ми готові запропонувати різні варіанти, залежно від вашого сімейного статусу, знання мов та інших критеріїв”, - зауважив єпископ.
 
Заступник Голови ПМВ о. Андрій Гах презентував семінаристам діяльність ПМВ, розповів про напрями і особливості праці відділу, а секретар ПМВ о. Роман Ільницький - географію та статистику української діаспори та Церков у світі.
 
Референт зовнішніх зв’язків ПМВ о. Віталій Храбатин говорив про практичні аспекти служіння для мігранта і виклики перед Церквою, а також акцентував увагу на місійному аспекті УГКЦ.
 
У свою чергу, керівник департаменту адвокації та лобіювання інновацій Карітас України Григорій Селещук представив ситуацію з українськими мігрантами, переселенцями і біженцями.

Зазвичай Спецкурс місійного служіння, який ПМВ проводить уже 10 років для семінаристів передостаннього року навчання, триває влітку протягом тижня. На жаль, ситуація з поширенням коронавірусу не дозволила минулого року провести цей курс і зібрати спільно вихованців усіх семінарій УГКЦ. Тому в ПМВ вирішили організувати одноденний «експрес» курс окремо для кожної семінарії для ознайомлення з важливими аспектами служіння українцям греко-католикам поза межами України. Київська семінарія стала 5-ю, де команда ПМВ провела такий захід.

Останні матеріали

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі