Версія для друку

Українці в Угорщині відсвяткували Різдво Христове

Середа, 13 січня 2021 09:33

Різдво Христове українці греко-католики в Угорщині традиційно відсвяткували в Будапешті 7 січня, за юліанським календарем.

Святковий день розпочався з Божественної Літургії на парафії Покрови Богородиці УГКЦ у Будапешті, на яку з'їхалися українці з різних куточків Угорщини.

Літургійний спів прозвучав в супроводі хору "Новус" Товариства української культури в Угорщині. В своїй проповіді душпастир для українців греко-католиків Угорщини о. Дам’ян Габорій зазначив, що "кожного разу Христос народжується в душі тієї людини, яка відкрита на Його Різдво".

Після святкової молитви біля церкви, на туристичній вулиці Ваці, відбувся традиційний різдвяний флешмоб, організований Товариством Нова Хвиля в Угорщині.

Українська колядка в Будапешті звучала ще в день Собору Пресвятої Богородиці (8 січня) та в день першого мученика Стефана (9 січня).

Напередодні Різдва Христового учні церковної Рідної школи записали відеоролик, в якому привітали українців в Угорщині з різдвяними святами.

У свою чергу українська громада в Ньїредьгазі свято Різдва Христового вперше відсвяткувала за григоріанським календарем (25 грудня ). Святкову Літургію провів о. Андрій Белеканич.

У рамках Різдвяних свят українська коляда відвідала василіанський монастир у Марія-Повч та звучала в церкві, де перебуває чудотворна ікона Матері Божої.

За матеріалами прес-служби УГКЦ в Угорщині

Останні матеріали

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі