Версія для друку

Українці греко-католики в Будапешті розпочали ліпити вареники, щоб побудувати храм

Понеділок, 21 грудня 2020 14:02

Парафіяни парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті розпочали безтермінову акцію ліплення вареників, за рахунок продажу яких мають намір в майбутньому побудувати церкву, українську школу, садочок та душпастирський центр ім. кардинала Гузара.

Гасло парафіяльної акції: «Ліплячи вареники, ліпимо громаду та будуємо церкву».

«Початки не легкі, бо парафія не має своєї церкви та відповідних приміщень для цієї роботи. Але маємо парафіян, які запрошують до своїх домівок для ліплення. Почали зголошуватися волонтери до цієї справи. З наступного року плануємо брати в оренду відповідне приміщення та закупити техніку. Відчувається підтримка і свідомість наших парафіян в тій справі. Даний проект діє під патронатом фундації УГКЦ в Угорщині, головною метою якої є фінансова підтримка душпастирства українців в Угорщині» - розповів о. священник для українців греко-католиків в Угорщині о. Дам’ян Габорій.

Питання будівництва церкви УГКЦ в Будапешті вже давно порушується на офіційних зустрічах із угорською владою та церквою.

«Ми вирішили від розмов перейти до справи, тому започаткували цю акцію. Прикладом нам слугують українські громади в США та Канаді, які за рахунок ліплення вареників будували храми, школи та українські центри. Хочемо мати свій храм, який має стати місцем єднання громади та зустрічей із Богом», - зазначають українські активісти в Будапешті.

На території Угорщини проживає багато українців, які вже є громадянами країни. За не офіційними даними, в країні мешкає понад 100 000 українців.

За матеріалами пресслужби УГКЦ в Угорщині

Останні матеріали

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі