Версія для друку

Блаженнійший Святослав передав через владику Степана Суса антимінси для вірних УГКЦ в Австрії

Понеділок, 06 липня 2020 17:20

Отець і Глава УГКЦ Блаженнійший Святослав передав через Голову Пасторально-міграційного відділу владику Степана Суса, який зараз перебуває з душпастирським візитом в Австрії, антимінси для вірних УГКЦ в цій країні.

Антимінс - це посвячена хустина із зображенням покладення до Гробу Христа та зашитою частинкою мощів святих, яка зберігається на престолі. На антимінсі звершується під час Св. Літургії Таїнство Євхаристії. Без антимінса не можна служити Св. Літургії. Антимінси з'явилися тоді, коли стало потрібно правити Літургію поза храмом, у похідних умовах. Престол доводилося заміняти переносним столиком або просто дошками. Освященний антимінс з мощами у такому разі заміняв собою Престол, звідси й походить його назва — від αντι («проти», «замість») та μήνσιον («стіл»).

Оскільки правила вимагають обов'язкової наявності мощей на місці Літургії (ще з давньохристиянських часів, коли Богослужіння відбувалися на гробах мучеників), їх зашивають в антимінс. Особливістю також є наявність в нижній частині антимінса печатки із зображенням герба Глави Церкви, Блаженнішого Патріарха Святослава Шевчука.

Антимінс - це знак єдності з матірною Церквою, і під часвізиту Голова ПМВ разом з генеральним вікарієм  для східних католиків в Австрії о. Юрієм Колясою передає його кожній громаді, яку відвідує, щоб всі могли єднатися в молитві із Вселенською Церквою.

Останні матеріали

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі