Версія для друку

Українці в Угорщині відзначили 30-ліття виходу УГКЦ із підпілля

Середа, 11 грудня 2019 15:40

8 грудня українська громада Угорщини відзначила ювілейну дату виходу УГКЦ з підпілля. 

День розпочався з Божественної Літургії на парафії Покрови Богородиці УГКЦ в Будапешті, яку очолив декан дрогобицький, настоятель храму дрогобицьких священномучеників о. Іван Паньків. У своїй проповіді священник підкреслив значення мученицької смерті за віру христову, зокрема для Церкви. Отець Іван розповів про смерть дрогобицьких священномучеників від рук енкаведистів, а також про життєвий шлях інших українських новомучеників, яких Папа Іван Павло ІІ проголосив Блаженними під час свого візиту до Львова у 2001 році. «Кров мучеників за віру зміцнює Церкву, яка стає непоборною», - наголосив о. Іван.

Після Літургії відбулася панахида за священниками та мирянами УГКЦ, які загинули в катівнях НКВС та радянському концентраційному таборі ГУЛАГ.
А відтак у приміщенні церковної світлиці відбулася зустріч громади із представниками підпільної Церкви. Про свої пережиття розповіли о. Іван Паньків та Олег Турик . Про те, як відбувалися Літургії у житлових будинках за зачиненими вікнами, як хрестили, вінчали та ховали людей у часи переслідування Церкви.

На завершення душпастир для українців греко-католиків Угорщини о. Дам’ян Габорій подякував учасникам заходу, зокрема Михайлові Кравцеві, директору Міжнародного благодійного фонду ім. Івана Франка, який організував поїзду для гостей з України.

За інформацією пресслужби УГКЦ в Угорщині

Фото з сайту RISU

Останні матеріали

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі