Версія для друку

Владика Йосафат Говера: Ми ставимо питання не про кількісне розширення, а про якість душпастирства

Опубліковано в Курси для семінаристів Середа, 26 червня 2019 07:19

Луцький екзархат – найменший серед усіх і територіально, і чисельно. Але ми ставимо питання не про кількісне розширення, а про якість душпастирства. Про це заявив екзарх Луцький владика Йосафат Говера.

Він відзначив, що екзархат охоплює дві області - Волинську і Рівненську, в яких проживають близько 2 млн українців.

«Історія УГКЦ на Волині дуже важлива. Волинь, можна сказати, це колиска унії. Велика роль в історії появи унії, унійної ідеї - князя Острозького, який заохочував наших єпископів їхати у Москву і переконувати царя російського приймати унію», - зазначив владика Йосафат. І зауважив, що саме на території Луцького екзархату зберігається найстаріша ікона в Україні – Холмська ікона Божої Матері.

Розповідаючи про динаміку кількості вірних, єпископ зауважив, що на сьогодні щонеділі до храмів приходить близько 4 тисячі вірних, це активні члени парафіяльних спільнот. У 2010 році таких було 2,5 тис осіб. І якщо на початку служили 10 священників, то сьогодні вже 36. Загалом в екзархаті діє 27 парафій.

Існують парафіяльні центри, влаштовуються навчання для катехитів, організвуються дитячі табори. «Протягом року ми проводимо близько 8 таборів і залучаємо щороку понад 400 дітей», - зазначив владика Йосафат.

Він зауважив, що сьогодні екзархат працює над тим, щоби всі райцентри двох областей мали свій душпастирський осередок.

«Ми ставимо питання не про кількісне розширення. Більшу увагу звертаємо на якість служіння.  Один семінарист кілька років приїздив до екзархату, роздивлявся, а потім сказав мені: «Владико, я до вас не прийду. Бо як я відкрию Царські Ворота,  а там 5 людей - я того не переживу, мені потрібно маси». Місійна праця священика полягає в тому, щоби привести до Церкви, до Бога. Якщо маєш масу людей - ти за всіх відповідаєш. Чи на сталих парафіях у Галичині, чи в новій на місійних теренах - відповідальність священника всюди однакова: він відповідає за всі ввірені йому душі», - наголосив владика Йосафат.

Він закликав майбутніх душпастирів не боятися йти на нові терени, підкреслюючи, що люди всюди однакові. «Якщо Господь нас кличе до священнства, то Він очікує від нас  нашої праці, - заради одного, п’ятьох чи ста. Головне працювати, а Господь дасть зріст своїй спільноті і своїй Церкві», - резюмував екзарх Луцький.

Останні матеріали

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі