Версія для друку

На спецкурсі ПМВ семінаристів вчили, як супроводжувати спільноти

Опубліковано в Курси для семінаристів Вівторок, 25 червня 2019 17:29

Провідники спільноти мають вміти слухати, розпізнавати таланти і делегувати повноваження. Про це заявила викладач УКУ і Львівської духовної семінарії Юлія Вінтонів під час спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів, що проходить у Дрогобичі. Її лекція була присвячена питанню організації і супроводу спільнот.

Говорячи про свій досвід вона відзначила, що з 2008 року була в спільноті отців-редемптористів «Світло Христа», а наразі входить до спільнот «Віра і Світло» і «Криниця Якова» в УКУ.

Вона наголосила, що душпастирі мають вміти розпізнавати таланти кожного учасника спільноти. «Будь-яка спільнота формується тоді, якщо провідник може розпізнавати таланти членів своєї спільноти. Для організації спільноти потрібно натхнення, зокрема від вас як душпастирів. Справжній лідер вміє так надихнути, щоби інша людина зробила щось замість нього», - зазначила доповідачка.

Юлія Вінтонів наголосила, що провідник має знати всіх членів спільноти, звертатися на ім’я, а також знати історію кожної людини. «Це дозволить знати її рани, щоби більше її не зранити, - зауважила викладачка. – Адже на спільноту дуже часто приходять люди зранені, які шукають відповіді на питання: чи ти мене любиш?»
Також доповідачка закликала семінаристів навчитися слухати і приймати людину. «Важливо мати погляд неосудливий, зважаючи на все, що ви чуєте в сповідальниці», - підкреслила викладачка.

Також вона наголосила на важливості делегування обов’язків учасникам спільноти і застерегла від створення на парафії «культу особи» священика. Юлія Вінтоняк зазначила, що священик має супроводжувати спільноту, але вона має функціонувати і без нього. 

Доповідачка розповіла історію створення в Україні «Віри і Світла». І порадила семінаристам прочитати книгу «Спільнота - місце радості і прощення» Жана Ваньє, співзасновника руху «Віра і Світло». «Якщо ви хочете щось знати про спільноту, то ви все тут знайдете. Це найкращий посібник. Це книга про єдність і сопричастя і як вони допомагають нам формувати спільноти», - зазначила Юлія Вінтоняк.

Останні матеріали

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі