Версія для друку

У Дрогобичі розпочався місійний спецкурс ПМВ для семінаристів

Опубліковано в Курси для семінаристів Понеділок, 24 червня 2019 19:45

У Дрогобичі стартував IX  спецкурс ПМВ з місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання. У ньому беруть участь понад 70 вихованців всіх українських семінарій УГКЦ.

Тижневі курси розпочалися з Молебня до Богородиці, який очолив єпископ Самбірсько-Дрогобицький владика Ярослав Приріз.

Після молитви владика поділився своїми роздумами про дар покликання. «Люди, яких Господь покликав за собою, завжди пам’ятали годину свого навернення, зустрічі з Богом, свою годину кайрос. Вона для нас дуже важлива. Наше покликання не є нашою заслугою. Покликання - є величним Божим даром. І цей дар треба розвинути», - зазначив владика Ярослав Приріз.

Єпископ підкреслив, що майбутні священнослужителі перед тим, як свідчити Бога іншим, мають зустріти Його самі. «Якщо ми не маємо досвіду Богоспілкування, як ми можемо Його відкрити іншим? Тому отці Церкви кажуть, що треба робити зусилля, зокрема чеснотами, щоби зустріти Бога», - додав єпарх Самбірсько-Дрогобицький.

Він зауважив, що для майбутніх душпастирів важливо знати, як звершити Благовість, як проповідувати, як чинити нову Євангелізацію. «Зрештою якраз вас зібрали тут, щоби трішки застановитися над глобальністю нашої Церкви. Сьогодні УГКЦ є на всіх континентах світу. Наша Церква говорить не тільки українською, а й різними мовами. Вона помісна, але водночас Вселенська», - зазначив владика.

Єпископ зауважив, що сьогодні світ непростий і Церква повинна мати апологетів, «які зможуть у достойний спосіб доказувати істинність». «Наше завдання - відчитати для себе шлях людини до Бога і представити цей шлях іншим, тим, до кого нас Церква скерує», - зазначив єпарх Самбірсько-Дрогобицький.

Владика Ярослав заохотив семінаристів серйозно поставитися до свого священничого покликання. «Через рік чи трохи пізніше ви візьмете на себе цю надзвичайну відповідальність. Нехай Господь допомагає вам розвивати це величне покликання. Бо чогось кращого в цьому земному вимірі немає», - наголосив єпископ.

Останні матеріали

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі