Версія для друку

О. Роман Демуш: Молодь готова працювати і жертвувати, якщо ми їй будемо довіряти

Опубліковано в Курси для семінаристів Субота, 30 червня 2018 13:44

Сучасне обличчя української міграції в Європі змінилося. Сьогодні приїжджає освічена молодь, яка знає мову, має кваліфікації - і священики на міграційних теренах мають це враховувати у своєму служінні. Про це заявив о. Роман Демуш з Тернопільської архиєпархії під час VIII практичного спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів, який триває у Зарваниці.

Священик розповів, що навчався у Римі, і відзначив, що міграція українців кінця 90-х початку 2000-х років до Італії дуже відрізняється від міграції сьогоднішньої. В ті часи переважно було жіноче середовище і значно менше молоді, ніж тепер.

Ситуація з міграцією радикально змінилася з багатьох причин: кордони відкрилися, молодь стала освічена, суспільство більш глобалізоване. Але ще один важливий чинник, який спричинив міграцію молоді в Європу, - це війна на Сході. І це дуже серйозний виклик. Вона змусила багатьох людей втікати, зокрема і молодих. Прошарок наших молодих юнаків в Європі за останні роки суттєво збільшився. Тож відбулася зміна вікової ментальності. Приїхали люди, які не займатимуться некваліфікованою роботою, - це освічена молодь, яка знає мови - і спілкування з нею зовсім інше. І це священики мають враховувати, - зазначив отець Роман.

Він розповів про першу в Україні зустріч молоді і молодіжних душпастирств УГКЦ і РКЦ, яка відбулася кілька тижнів тому у Львові. “Виникла ініціатива зустрітися з молоддю, щоби в рамках підготовки до Папського Синоду напрацювати матеріали для наших єпископів і представити ситуацію української молоді, - зауважив священик. - Два дні на цій зустрічі був присутній Блаженніший Святослав. Це дуже знаменно”.

Священик назвав три основні меседжі, з якими молодь звернулися до єпископів: єдність Церкви, автентичність свідчення священиків і економічна прозорість в Церкві. Він також ознайомив семінаристів з Комюніке цього першого Всеукраїнського форуму молодіжних лідерів та душпастирів УГКЦ та РКЦ.

О. Роман підкреслив, що УГКЦ зробила багато кроків назустріч людям, відкрилася і молодь це дуже відчуває.

Священик зауважив, що значний вплив на формування молодого покоління мають сучасні технології, зокрема соціальні мережі. “Інтернет це також інструмент пасторальної діяльності. Інтернет це ресурс євангелізації, місійної діяльності. За кордоном створюються групи у Фейсбуці, священики мають віртуальну парафію - і це вже є спосіб комунікації”, - зауважив о. Роман.

Він також наголосив на необхідності живих зустрічей, зокрема в молодіжному середовищі. Мати Тереза казала, що найбільша хвороба нашого часу самотність. Ми боїмося будувати стосунки, ми боїмося живих зустрічей (знову ж таки через вплив інтернету), хоча нам їх деколи дуже бракує. Саме тому так важливі живі зустрічі спільноти, зокрема молодіжної, - зазначив священик.

Отець Роман розповів про свою участь в житті Церкви в Італії, коли у 2014-2017 роках навчався в Українській Папській Колегії у Римі. І відзначив Прощу українців до Базиліки Святого Петра у Римі. “Блаженніший служив Святу Літургію для 5 тисяч українців на головному Престолі Головної Церкви у католицькому світі - і 40% цих людей була молодь. І прощу цю організувала молодь, - наголосив о. Роман.

Парафії УГКЦ в Італії, зазначив священик, виконують і функції культурно-освітницьких осередків. І це дуже важливо. Так, у Римі є два головні центри для українців Собор Святої Софії і парафія Святих Сергія і Вакхи. І на Пасху і Свято Матері там збирається по кілька десятків тисяч українців.

Він також розповів про перший Всеукраїнський зїзд молоді в Італії навесні 2016 року. “Зібралося 150-200 людей на два дні. Відбулася зустріч Блаженнішого Святослава з молоддю. Знаєте, що найбільше запамятала молодь після зустрічі з Блаженнішим? Як він разом з ними їв макарони на газоні з одноразової посуди. Це важлива для молоді характеристика. І це важливо для молодіжних душпастирів бути автентичними, - підкреслив священик.

Говорячи про молодих українців в Італії, о. Роман відзначив, що вони доволі активні і готові працювати та допомагати священику, головне їм довіряти.У Римі є лікарня Дитятка Ісуса, і там перебувало близько 30 українських дітей. І молодь жертвувала свій час, єдиний вихідний день, щоби побути з ними. Молодь готова працювати, жертвувати, якщо ми їм будемо вміти довіряти, - зазначив священик.

Останні матеріали

Схожі матеріали

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі