Версія для друку

О. Андрій Нагірняк: Люди очікують від дружини священика скромності і добродійності

Опубліковано в Курси для семінаристів Субота, 25 червня 2016 17:15

Дружина священика має погодитися, що вона стає публічною особою. І люди очікують від неї скромності і добродійності. Про це заявив керівник Відділу соціальних питань Патріаршої курії УГКЦ о. Андрій Нагірняк, виступаючи під час VI практичного спецкурсу з місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання, який ПМВ проводить у Брюховичах.

"Будь-яке подружжя - це ризик. Дві людини є дуже різні. Кожен має власне уявлення, що означає бути у сім'ї, як розподіляти ролі, хто приймає рішення, хто за що несе відповідальність. І кожен буде поводитися так, як було у його родині", - зазначив о. Андрій Нагірняк.

Він наголосив, що у подружньому житті дуже важливо вміти поступатися. "Наскільки ми готові поступатися? Сьогодні я можу поступитися, а завтра мені поступляться. Частіше важче поступитися чоловіку. Але на ньому більше відповідальності. Водночас, поступ не означає, що все має бути так, як говорить чоловік. Важливо вміти почути іншу позицію", - зауважив священик.

Керівник Відділу соціальних питань Патріаршої курії УГКЦ підкреслив, що для чоловіка у подружжі, і священика зокрема, дуже важливо відчувати підтримку і довіру з боку дружини. "Чоловіку потрібно відчувати, що жінка йому довіряє, в нього вірить, що він може осягнути ті цілі, які вони разом ставлять як сім'я. Коли він не відчуває тієї підтримки, то не зможе осягнути тих цілей", - відзначив священик.

О. Андрій Нагірняк також підкреслив, оскільки священик - публічна особа, то дружина священика має бути готова до публічності, і поводитися належним чином: бути скромною, добре виховувати дітей, займатися соціальним служінням. "Жінка священика має погодитися, що вона стає публічною особою. І це направду нелегко. Насамперед, люди очікують від дружини священика скромності, добродійності і що вона буде доброю мамою", - зауважив о. Андрій.

У свою чергу секретар ПМВ о. Андрій Гах, ділячись власним досвідом подружнього священичого життя, відзначив, що подружжя насамперед має мати мотивацію. “І важливо щоби ця мотивація була правильна, базувалася не на чомусь матеріальному, треба шукати її в глибшому - в Бозі", - відзначив о. Андрій.

Він зауважив, що люди завжди звертають увагу на родину священика, на поведінку, на зовнішній вигляд, тож сім'я священика має бути зразком. "Так як ви будете жити в сім'ї, так будете жити у спільноті", - зазначив секретар ПМВ.

Останні матеріали

Схожі матеріали

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі